Znamy program Krakowskiego Kiermaszu Książki

Znamy program Krakowskiego Kiermaszu Książki

Przegląd

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Krakowie, w dniach 27-28 kwietnia, w trakcie 18. edycji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, odbędzie się, pierwszy w tym roku, Krakowski Kiermasz Książki na Placu św. Marii Magdaleny.

W ramach pierwszego w tym roku Krakowskiego Kiermaszu Książki zaprezentują się antykwariaty: Hulaj Pole i PiBook, Suszek i 451 stopni, Świat w Tunelu i Szafa Pełna Książek, anglojęzyczny American Bookstore, a także bukiniści z Hali Targowej i Placu Nowego. Na swoje specjalne stoisko zaprosi też Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

Kiermasz będzie czynny w sobotę i niedzielę 27 i 28 kwietnia w godzinach od 10.00 do 18.00.

Wydarzenie na placu św. Marii Magdaleny rozpoczyna comiesięczny cykl, który potrwa do września, a którego celem jest promocja czytelnictwa w przestrzeni miejskiej i wspieranie lokalnego środowiska antykwarycznego w ramach wieloletniego programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Po raz kolejny Krakowski Kiermasz Książki stanie się częścią obchodów Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, organizowanych przez Województwo Małopolskie i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

Więcej o „Książce i Róży”: http://www.ksiazkairoza.pl/

 

Program Krakowskiego Kiermaszu Książki

27-28 kwietnia 2019

plac św. Marii Magdaleny

 

SOBOTA

Godziny okołopołudniowe – gra terenowa (Książka i Róża);

13.00-15.00 „Rodzicu, poszukaj spokojnie książek” – animacje dla dzieci: szczudlarz, zabawy kreatywne, balony, puszczanie baniek mydlanych;

15.00 czytanie bajek – legendy krakowskie;

Przez pozostały wolny czas na terenie kiermaszu dostępne będzie miejsce do zabawy, rysowania i czytania.

NIEDZIELA

Godziny okołopołudniowe – gra terenowa (Książka i Róża);

13.00-15.00 – warsztaty z rysowania komiksu dla dzieci i młodzieży (prowadzenie + opieka rysownika);

15.00-17.00 – spotkanie autorskie z Katarzyną Paw wokół książki Kat, Szampon, Guma i inni. Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Możliwość zakupu książki i otrzymania autografu.

Przez pozostały wolny czas w namiocie dostępne będzie miejsce do zabawy, rysowania i czytania.

 

źródło: miastoliteratury.pl

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Kraków