Wydawnictwo Media Rodzina zaprasza na targi książki w Poznaniu

Wydawnictwo Media Rodzina zaprasza na targi książki w Poznaniu

Przegląd

Wydawnictwo Media Rodzina zaprasza w dniach 1-3 marca, na targi książki w Poznaniu! Na stoisku nr 31 w pawilonie 7 jak zwykle wiele atrakcji: moc nowości dla dzieci i młodzieży, spotkania z Autorami, a w przestrzeni warsztatowej – zajęcia wokół naszych książek!

SPOTKANIA NA STOISKU

sobota, 2 marca

niedziela, 3 marca

  • godz. 13.00 Witold Tkaczyk i Tomasz Tomaszewski, autorzy komiksu „Dziś powstanie

WARSZTATY – STREFA NR 3

sobota, 2 marca

godz. 12.00
Zapraszamy na wspólny „Spacer z psem”! – warsztaty wokół książki Svena Nordqvista
Ponoć istnieją idealne sposoby na udany spacer z psem. Żeby mógł według potrzeb i upodobań pobiegać, powęszyć, aportować, odebrać pocztę zostawioną przez innego psa (cóż…nie bez powodu czworonogi oznaczają drzewa, krzaki i słupki ). Należy urozmaicać rutynę spaceru, nowe miejsce to skarbnica nowych ciekawych doświadczeń. Podczas warsztatów poznamy nowość wydawniczą pt. „Spacer z psem” Svena Nordqvista. Będziemy wymyślać przygody tworząc nowe ilustracje. Wspólnie wykonamy Kamishibai.

Prowadzenie: Bajanka

godz. 13.00
Warsztaty przyrodnicze (i nie tylko!) wokół serii  „Żubr Pompik” Tomasza Samojlika  
Pompik dociera do Wielkopolskiego Parku Narodowego! Co słychać w parku/w lesie/ w puszczy? Jakie dźwięki? Kogo możemy tam spotkać? Wylepimy włóczkowe krajobrazy?
Podczas warsztatów najpierw trochę ruchu w ramach leśnej rozgrzewki, a następnie praca plastyczna polukrowana rozmową o żubrzej rodzinie i jej przygodach.
Prowadzenie: Bajanka

godz. 14.00 
Sprawdź, czy jesteś prawdziwym detektywem! – warsztaty wokół serii „Operacja”
Czy Otto pomoże Tiril i Oliverowi wywęszyć groźnego przestępcę? Dlaczego jest groźny? Co przeskrobał? Kto otworzy ten sejf? Co kryje się w pomarańczowej skrzyni? Zapraszamy na zajęcia z szyfrowania i kodowania!
Podczas zajęć m.in. będzie trzeba otworzyć kilka zaszyfrowanych kłódek, a także dostać się do sejfu, który kryje niespodziankę.
Prowadzenie: Bajanka

godz. 15.00 
Warsztaty dla młodych bohaterów z książką „I ty możesz zmienić świat”
Karolina Grabarczyk i Nika Jaworowska-Duchlińska, autorki książki „I ty możesz zmienić świat”, zapraszają na warsztaty wokół książki.
Rodzice i nauczyciele często stawiają dzieciom za wzór osoby, które dokonały czegoś wielkiego. Ale czasem trudno jest wzorować się na kimś, kto jest tyle starszy! Dlatego warto poznać historie bohaterów, którzy jeszcze będąc dziećmi sprawili, że świat stał się lepszy. Dzięki tym historiom młodzi czytelnicy mogą poczuć, jak wielką dysponują mocą i nabrać odwagi, by ulepszać codzienność, walczyć o sprawiedliwość, inspirować do działania, po prostu… zmieniać świat!

 

Do zobaczenia!

 

Kategorie: Wydarzenia