„Rozważania o wieku XX” Tony’ego Judta już od 26 marca w księgarniach!

Przegląd

Już 26 marca do księgarń trafi kolejne wznowienie książki jednego z najwybitniejszych historyków i badaczy dziejów najnowszych, Tony’ego Judta Rozważania o wieku XX!

Ostatnie dzieło Tony’ego Judta jest zapisem rozmów z jego wieloletnim przyjacielem i uczniem Timothym Snyderem.

Rozważania o wieku XX to znakomicie przeprowadzona analiza prądów myślowych, idei politycznych, przemian kulturowych i filozoficznych minionego wieku oraz wpływu przeszłości na teraźniejszość.

 

Brawurowa jazda po prądach ideologicznych i mieliznach myśli dwudziestego wieku” „Los Angeles Times”

Minione stulecie ożywa w niej jako wiek idei, okres, w którym myśli nielicznych decydowały o życiu milionów. Wychodząc od wspomnień osobistych, Judt ukazuje blaski i mroki XX wieku przez pryzmat ideologów i myślicieli, którzy ukształtowali ten okres, w tym swoich bohaterów: Koestlera, Kołakowskiego, Keynesa, Primo Leviego, Léona Bluma i Miłosza. Dzieli się przemyśleniami na temat historii i kultury, mówi o wpływie wojen światowych i Wielkiego Kryzysu na politykę i filozofię, rywalizacji oraz wzajemnej fascynacji komunizmu i faszyzmu, a także walce o rolę państwa w życiu człowieka – najważniejszym według niego konflikcie XX wieku. To książka o przeszłości, ale i o tym, jaką wybierzemy przyszłość.

 

www.rebis.com.pl

 

 

 

Kategorie: Historia
Tagi: Rebis