Polscy Superbohaterowie: Mieszko I. Tajemnicze drewienko

Przegląd

Szósty tytuł z bestsellerowej serii Polscy Supebohaterowie

 

www.rm.com.pl

Kiedy podczas warsztatów archeologicznych w muzeum Piotrek znajduje tajemnicze drewienko, nie przypuszcza, że właśnie wszedł w posiadanie narzędzia do przenoszenia się w czasie. Razem ze starszym bratem Tomkiem wyruszają w podróż do średniowiecza czasów Mieszka I, któremu towarzyszą w najważniejszych momentach życia. Stają się świadkami postrzyżyn księcia, jego chrztu i poznają historię najważniejszych bitew. Chłopcy przekonują się, że w każdej legendzie tkwi ziarno prawdy… Kto jest prawdziwym właścicielem drewienka? I czego chce od chłopców tajemniczy pogański kapłan?

Seria książek edukacyjnym Polscy Superbohaterowie jest przeznaczona dziecięcym odbiorcom w wieku szkolnym. Każda książka opowiada historię Polaków, którzy zapisali się złotymi zgłoskami na kartach historii. Rozbudowane o nietypowe ciekawostki z życia bohaterów narracje zachęcą nawet starszego odbiorcę do zapoznania się z treścią publikacji.
Patronat medialny nad publikacją sprawuje: TVP ABC, Polskie Radio RDC, Mały Gość Niedzielny, Lustro Biblioteki oraz Czas Dzieci.pl.

Autor: Magdalena Koziarek
Objętość: 96 str.
Format: 140×205
Twarda oprawa
ISBN 978-83-7773-946-4