Kompas w życiu duchowo-małżeńsko-rodzinnym

Przegląd

„Książeczka zdrowia małżonków. Rachunek sumienia w nieco innej formie”, wydana nakładem Edycji Świętego Pawła, to pozycja ważna i warta zauważenia. Jej autorzy – Mariola i Piotr Wołochowiczowie to małżonkowie, którzy szli zgodnie przez życie 34 lata – aż do śmierci p. Marioli . To ich ostatnia wspólna praca.

„Książeczka zdrowia małżonków” to książka, do której się wraca raz za razem, razem z nią przechodzi kolejne etapy małżeńskiego życia, staje w prawdzie, często trudnej, zmuszającej do refleksji. Mobilizuje ona bowiem do konfrontacji, a tym samym ma szansę stać się kompasem w życiu duchowo-małżeńsko-rodzinnym, zapoczątkowującym pozytywne zmiany. Nie chodzi w niej jednak o ciągłe patrzenie wstecz i rozdrapywanie starych czy robienie nowych ran, a o zrobienie swoistego bilansu. A tym samym uświadomienie sobie, co robimy źle, by nasza przyszłość była o wiele lepsza, bogatsza, a w konsekwencji była wspólnym wzrastaniem w świętości.
Sama książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza ukazuje różne obszary życia duchowego jako całości. Druga przekłada je na konkretne dziedziny życia małżonków. Jak podkreślają autorzy, nie chodzi o obsesyjne szukanie grzechów, a o pilotowanie osobistego rozwoju i pracę nad sobą oraz relacjami: w małżeństwie, z dziećmi, z rodzicami i teściami, z innymi ludźmi, a w końcu – co najistotniejsze – z Bogiem.
To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy myślą o chrześcijańskim wzroście swoim i swojej drugiej połowy i udoskonalaniu pełnej miłości relacji małżeńskiej. Ale tak naprawdę inspirację mogą tu znaleźć także ci, którzy dopiero przygotowują się lub myślą o małżeństwie. Z całą pewnością wiedza zdobyta dzięki tej książce będzie procentować w ich przyszłym życiu.

 

https://ehurtownia.edycja.com.pl

 

Kategorie: Hobby i Poradniki