Zanurz się w dźwięki mistycznej płyty Antoniny Krzysztoń

Przegląd

Antonina Krzysztoń to artystka, która przyzwyczaiła nas do wyjątkowych projektów muzycznych, pełnych pięknych dźwięków i wartościowych tekstów. I taka też jest jej najnowsza płyta pt. „Pieczęć”, która swoją premierę miała 16 listopada br. Wydana ona została przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia i Edycję Świętego Pawła.

Do udziału w tej muzyczno-kontemplacyjnej wyprawie artystka zaprosiła pianistę jazzowego Andrzeja Jagodzińskiego, który na jej prośbę swój akompaniament, jak również produkcję solową oparł na chorale i muzyce klasycznej. Większość utworów to kompozycje Antoniny Krzysztoń, a teksty wykorzystane to m.in.: fragmenty psalmów, hymnów brewiarzowych, autorstwa bł. Honorata Koźmińskiego, św. Franciszka, św. Wincentego Pallottiego czy św. Bernarda z Clairvaux. Płytę rozpoczyna i kończy religijna twórczość Franciszka Karpińskiego i Karola Kurpińskiego. Usłyszymy więc m.in. znane i rozpoznawalne „Kiedy ranne wstają zorze” oraz „Wszystkie nasze dzienne sprawy”.

Ta mistyczna płyta została nagrana w bazylice gostyńskiej. Bo tutaj, 1 maja 2017 r., podczas modlitwy śpiewem, artystkę naszła myśl, by właśnie w tym miejscu zrealizować muzyczny projekt, z którym nosiła się od lat. Dzięki temu gostyńska przestrzeń, w której słychać ciszę, wydobyła niezwykłe piękno utworów, z religijnymi tekstami niosącymi nadzieję. Zresztą takie było pragnienie artystki. W książeczce dołączonej do płyty czytamy: „Moim pragnieniem jest, aby «Pieczęć» choć jednej osobie przyniosła nadzieję”. Projekt spodoba się zarówno miłośnikom dźwięków, jak i pragnącym wyciszenia.

W sumie na płytę składa się 16 utworów. Artystka z wdzięcznością dedykowała ją wszystkim osobom konsekrowanym.

 

https://ehurtownia.edycja.com.pl/

 

 

 

Kategorie: Sztuka