Nowa strategia Bonito.pl

Przegląd

W listopadzie tego roku pisaliśmy o tym, że Księgarnia Bonito.pl otworzyła swój nowy, trzydziesty punkt odbioru https://wirtualnywydawca.pl/2018/11/bonito-pl-otworzyl-w-warszawie-kolejny-punkt-odbioru-zamowien/
W całym 2018 roku Bonito otworzyło 9 nowych punktów: kolejne w Krakowie i Warszawie, oraz w nowych miastach: Lublin, Gdynia, Gdańsk, Chorzów, Bielsko-Biała.

Część z nich, to jednocześnie małe, kameralne księgarnie gdzie oprócz odbioru zamówień z księgarni internetowej można dokonać zakupów z wybranej, wyselekcjonowanej oferty Bonito.pl.

Jeden z dotychczasowych, tradycyjnych punktów odbioru Bonito.pl z możliwością zakupu. Warszawa, ul. Kondratowicza 37

 

Jeden z dotychczasowych, tradycyjnych punktów odbioru Bonito.pl z możliwością zakupu. Warszawa, ul. Stawki 8

Kraków i Warszawa mają już po kilka takich małych księgarni. W listopadzie powstał pierwszy punkt odbioru wyróżniający się od pozostałych. Jest to salon sprzedaży w Krakowie przy ulicy ul. Josepha Conrada 79.
Na 150 m2 znajduje się ponad 10 tys. książek, zabawek, puzzli, gier, filmów DVD i Blu-ray i płyt z muzyką. Jest też specjalna strefa klocków Lego i Playmobil.

Nowy salon sprzedaży w Krakowie o pow. 150 m2

 

Nowy salon w Krakowie o powierzchni 150 m2

Jak nas poinformował Pan Wojciech Mazia – Członek Zarządu Bonito.pl:

Wyniki sprzedaży po pierwszym okresie działania salonu w Krakowie utwierdzają nas w przekonaniu, że ten format się sprawdzi w kolejnych lokalizacjach.
Lokale o większych powierzchniach pozwalają na prezentację szerszego asortymentu, który jest chętnie kupowany przez klientów odbierających zamówienia internetowe.
Dodatkowe zakupy na miejscu są atrakcyjne również ze względu na ceny takie jak na stronie internetowej.
Miasta, w których w pierwszej kolejności pojawią się takie salony jak w Krakowie to: Warszawa, Wrocław, Łódź i Poznań.

Tym samym w przyszłości, Bonito.pl może stać się przeciwwagą dla salonów Empik oraz Świata Książki i BookBook i przyczynić się do urozmaicenia rynku detalicznego sprzedaży książek w Polsce.

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: bonito.pl