Zapraszamy na spotkanie z profesorem Witoldem Orłowskim, autorem książki „Inna Polska? 1918 – 2018 alternatywne scenariusze naszej historii”

Przegląd

#Dzieje się! w BookBook

prof. Witold M. Orłowski

20 listopada, wtorek, godz. 18:00

Księgarnia BookBook Hoża

Warszawa, ul. Hoża 29/31

 

Zapraszamy na spotkanie z profesorem Witoldem Orłowskim, autorem książki

Inna Polska? 1918 – 2018 alternatywne scenariusze naszej historii

wydanej przez Dom Wydawniczy REBIS.
Rozmowę poprowadzi Agaton Koziński.

Jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby bolszewicy wygrali bitwę pod Warszawą, gdyby we wrześniu 1939 nie napadli na nas Niemcy, gdyby powstańcom warszawskim udało się wyzwolić stolicę przed wkroczeniem Armii Czerwonej albo gdyby polska transformacja załamała się na początku lat 90. ubiegłego wieku? Czy o losach kraju w ciągu minionego stulecia zadecydował tylko zbieg niezależnych od nas okoliczności? A może najważniejsze są tu fundamentalne, słabe i silne strony Polaków jako narodu i społeczeństwa?
Nigdy się nie dowiemy, jaka byłaby dziś Polska, gdyby jej losy potoczyły się inaczej. Możemy jednak, stosując metodę modelową, stworzyć alternatywne scenariusze historii ostatniego stulecia, obejmujące w spójny sposób problemy ekonomiczne, społeczne i polityczne. Paradoksalnie może to więcej powiedzieć o dzisiejszej Polsce niż analiza historii rzeczywistej.

Witold M. Orłowski — profesor ekonomii, pisarz, doradca prezydentów i premierów, instytucji międzynarodowych oraz wielkiego biznesu, uważny obserwator zmian zachodzących w ciągu ostatniego ćwierćwiecza w Polsce i na świecie. Badacz, który odważnie sięga po dobrze sobie znane narzędzia modelowe, by próbować odpowiadać na pytania daleko wykraczające poza obszar ekonomii.

Zapraszamy!

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: BookBook, Rebis