Polscy Superbohaterowie: Irena Sendlerowa

Kolejny tom ilustrowanej serii POLSCY SUPERBOHATEROWIE o niezwykłych Polakach i Polkach jest już dostępny!

Czwarta książka z serii Polscy Superbohaterowie poświęcona jest postaci Ireny Sendlerowej. Główną bohaterekę – Majkę czeka niezwykła podróż w czasie. Podczas lekcji po raz pierwszy słyszy nazwisko Ireny Sendlerowej: wrażliwej dziewczynki i nieustraszonej kobiety, która podczas wojny uratowała dwa i pół tysiąca ludzi i została polską superbohaterką. Tak zaczyna się opowieść o narodzinach przyjaźni z nieco zarozumiałą Wiktorią, dość ponurym Ignacym oraz kotem Zuzełem, których połączyło zaangażowanie w poznanie trudnej i mrocznej historii XX wieku oraz roli odegranej w niej przez Irenę Sendlerową.

Opowieść o Irenie Sendelrowej zaczyna się w 1910 w Warszawie – tutaj dorastała, otoczona miłością rodziców bawiła się z żydowskimi rówieśnikami i stawała w ich obronie, kiedy studiowała na Uniwersytecie Warszawskim. Całe dorosłe życie poświęciła pomaganiu drugiemu człowiekowi: pracując jako pracowniczka socjalna i opiekunka społeczna oraz ratując najmłodszych mieszkańców getta warszawskiego od okrutnej śmierci.

.

Patronat medialny nad publikacją sprawuje TVP ABC, dwutygodnik Świerszczyk, magazyn Mały Gość Niedzielny oraz portale CZAS DZIECI.

Kategorie: Edukacja