Kultowa amerykańska powieść – „The Hate U Give / Nienawiść, którą dajesz” – już w Polsce!

Przegląd

OBSYPANY NAGRODAMI HIT ZE SZCZYTÓW ŚWIATOWYCH LIST BESTSELLERÓW,

KTÓREGO EKRANIZACJA JUŻ WKRÓTCE TRAFI DO KIN.

OPOWIEDZIANA W RYTMIE RAP GŁOŚNA HISTORIA O ŻYCIU CZARNOSKÓRYCH W AMERYCE.

POWIEŚĆ, KTÓRA BŁYSKAWICZNIE ZYSKAŁA STATUS KULTOWEJ
I KTÓRA PRZYNIOSŁA DEBIUTUJĄCEJ AUTORCE MIĘDZYNARODOWĄ SŁAWĘ.

 

ZWYCIĘZCA WILLIAM C. MORRIS AWARD · NATIONAL BOOK AWARD LONGLIST · PRINTZ HONOR
BOOK · CORETTA SCOTT KING HONOR BOOK · BESTSELLER NEW YORK TIMESA! NAJLEPSZY
DEBIUT W KATEGORII „AUTOR 2017” NA GOODREADS, NAJLEPSZA KSIĄŻKA W KATEGORII
„YOUNG ADULT FICTION 2017” NA GOODREADS

PREMIERA: 24/10/2018

„The Hate U Give Little Infants F… Everybody”
Tupac Amaru Shakur

OBSYPANY NAGRODAMI HIT ZE SZCZYTÓW ŚWIATOWYCH LIST BESTSELLERÓW, KTÓREGO EKRANIZACJA JUŻ WKRÓTCE TRAFI DO KIN.
OPOWIEDZIANA W RYTMIE RAP GŁOŚNA HISTORIA O ŻYCIU CZARNOSKÓRYCH W AMERYCE.
POWIEŚĆ, KTÓRA BŁYSKAWICZNIE ZYSKAŁA STATUS KULTOWEJ I KTÓRA PRZYNIOSŁA DEBIUTUJĄCEJ AUTORCE MIĘDZYNARODOWĄ SŁAWĘ.

W tym świecie nigdy nie jesteś za młody, by mogli cię aresztować albo zabić. Dlatego dzieciakom wpaja się zasady odpowiedniego zachowania przy policji –
„Trzymaj ręce tak, żeby były widoczne. Nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów. Odzywaj się tylko wtedy, kiedy cię o coś zapytają”. Szesnastoletnia Starr
Carter porusza się między dwoma światami: biedną dzielnicą, w której mieszka oraz luksusową szkołą prywatną na przedmieściach, do której uczęszcza.
Niepewna równowaga między tymi światami zostaje całkowicie zniszczona, gdy jej przyjaciel z dzieciństwa zostaje zastrzelony przez białego policjanta na jej
oczach. Wszyscy chcą wiedzieć jedno: co tak naprawdę stało się tamtej nocy? A jedyną osobą, która może odpowiedzieć na to pytanie, jest Starr. Lecz to, co
powie dziewczyna – bądź czego nie powie – mogłoby przewrócić do góry nogami jej codzienność. Mogłoby też zagrozić jej życiu.

Ta niezwykła powieść zwraca uwagę na poważne problemy, ale kryje w sobie ogrom niespotykanego uroku. Pokochasz ją za ciepło, ważny przekaz, podszyty sarkazmem humor oraz  wspaniałych bohaterów.
I nigdy jej nie zapomnisz.

Angie Thomas – urodziła się, dorastała i do tej pory mieszka w Jackson w stanie Missisipi, na co wskazuje jej akcent. Jako nastolatka była raperką, której największym osiągnięciem stał się artykuł na jej temat zamieszczony, wraz ze zdjęciem, w „Right-On Magazine”. Posiada tytuł BFA z Kreatywnego Pisania, zdobyty na Uniwersytecie Belhaven oraz nieoficjalny tytuł z dziedziny Hip-Hopu. Jest laureatką nagrody Walter Dean Myers Grant 2015, przyznawanej przez We Need Diverse Books. Jej debiutancka powieść „Nienawiść, którą dajesz” jest bestsellerem New York Timesa. Film na ekranach kin jeszcze w tym roku. Reżyserem został George Tilman, a w filmie występuje aktorka znana z „Igrzysk Śmierci”, Amandla Stenberg.

Niesamowicie wciągająca!
Jason Reynolds

Nieustraszenie szczera i poruszająco ludzka.
Becky Albertalli

Tej książki nie można pominąć. Ta opowieść
jest obowiązkową pozycją na liście.
Kirkus

Poruszająco autentyczna.
Publishers Weekly

Cud wiarygodności
Booklist

Mocna, prowokująca powieść.
Horn Book

Jeden pisarz ukierunkowuje nienawiść całego pokolenia.
Oprah Magazine

Trudno wyobrazić sobie, by ta książka nie była numerem jeden wśród wydanych w tym roku – a nawet dziesięcioleciu – książek z gatunku young adult. Angie Thomas, była raperka i debiutująca pisarka pochodząca z Jackson w Missisippi, napisała zaskakującą i ważną książkę o tym, jak to jest być czarnoskórym w Ameryce, która w dodatku potrafi dotrzeć do każdego. Jednocześnie stworzyła oszałamiający thriller i ciekawą lekturę. Nic dziwnego, że książka przez wiele tygodni znajdowała się na szczycie listy bestsellerów New York Timesa w gatunku „young adult”. […] Jest to książka odpowiednia dla dojrzałych nastolatków i powinna stać się częścią programu nauczania, bo Thomas napisała klasyk, który wręcz wymaga, by go omówić.
The Times

Angie Thomas napisała oszałamiającą, błyskotliwą i porywającą powieść, która zostanie zapamiętana jako klasyka naszych czasów.
John Green

Chwytająca za serce, silnie wzruszająca i pięknie napisana. „Nienawiść, którą dajesz” opowiada o rasach, przemocy, rodzinie i dorastaniu, i z pewnością zostanie zapamiętana jako definicjaksiążek YA naszych czasów.
Anna James – The Pool

Premiera światowa: 19/10/2018
Premiera polska: 25/1/2018

Kategorie: Literatura