e-Commerce Polska Awards 2018 dla księgarni internetowej Ibuk.pl

Przegląd

Księgarnia internetowa Ibuk.pl z Grupy PWN podczas uroczystej gali otrzymała nagrodę e-Commerce Polska Awards 2018. Księgarnia uhonorowana została w kategorii „Think outside the box”.

W maju 2018 Ibuk.pl zaprezentował się w całkowicie nowej odsłonie i z odświeżonym layoutem, także w wersji mobilnej. Ibuk.pl jako jedyny e-commerce w Polsce może pochwalić się narzędziem ułatwiającym pisanie prac naukowych: aplikacją MyIbuk. To pierwsze tego typu rozwiązanie wspomagające tworzenie prac naukowych i cyfrowy asystent osoby piszącej pracę. Łączy funkcje wirtualnej półki, notesu, encyklopedii i wyszukiwarki treści. Użytkownik może za jej pomocą szybko sporządzić konspekt pracy, kopiować gotową bibliografię, tworzyć cytaty i zaznaczenia w książce. MyIbuk to również miejsce, w którym przechowywane są wszystkie kupione przez użytkownika e-booki i fragmenty publikacji.

W ofercie Ibuk.pl znajduje się ponad 70 000 publikacji beletrystycznych i naukowych – w tym unikalna oferta uczelni i lokalnych wydawców akademickich w e-bookach. 20 000 tytułów dostępnych jest w jednym z wielu wygodnych abonamentów czasowych, z możliwością zakupu jedynie potrzebnych fragmentów i opłacenia ich np. SMS. W ramach odświeżonej wersji serwisu, klienci mogą korzystać z czterech wygodnych opcji abonamentu.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Ibuk.pl został dostrzeżony i wyróżniony przez jury. Aktualny trend wskazuje, że użytkownicy wolą płacić za korzystanie, niż za posiadanie. Dotyczy to m.in. filmów, muzyki, jak również informacji i książek. Z tego wynika rosnąca popularność Ibuk.pl, dostępnych abonamentów i aplikacji MyIbuk.” – komentuje Dorota Bachman, prezes Ravelo Sp. z o.o., podmiotu odpowiedzialnego za rozwój Ibuk.pl oraz obszaru e-commerce Grupy PWN.

Konkurencja była duża i wcale niełatwa, a poziom zgłoszonych projektów wyjątkowo ambitny i wysoki. Jednak to, co przeważyło na korzyść Ibuk.pl to połączenie unikatowego pomysłu i wykorzystanie nowych technologii w służbie edukacji i nauki” – stwierdza Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

e-Commerce Polska awards to silna społeczność dająca wszystkim nominowanym i laureatom wyjątkowe możliwości budowania relacji i rozwoju firm, a wyróżnienie jest potwierdzeniem jakości ich działania oraz zaufania Klientów.

Nagroda przyznawana jest przez jurorów z wieloletnim doświadczeniem, którzy są uznanymi autorytetami oraz szanowanymi profesjonalistami w swoich branżach i jako liderzy są w stanie najlepiej ocenić dokonania kandydatów.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: ibuk.pl