Rewolucja w postrzeganiu emocji – sekretne życie mózgu w książce „Jak powstają emocje”

Przegląd

Wydawać by się mogło, że emocje są automatyczne i nie mamy na nie wpływu. Powstają mimowolnie i nie da się ich zmienić. W książce „Jak powstają emocje” rzucone jest zupełnie nowe światło na temat ich tworzenia. Jest to nowa teoria, która może zrewolucjonizować psychologię, opiekę zdrowotną i egzekwowanie prawa. Jednak przede wszystkim pozwala zrozumieć czytelnikowi mechanizmy ludzkiego umysłu.

Nauka o emocjach przechodzi rewolucję równającą się z odkryciem względności w fizyce czy selekcji naturalnej w biologii, a ta zmiana poglądów niesie ze sobą ogromne implikacje dla nas wszystkich.

 

Na czele tej rewolucji stoi psycholog i neurobiolog, Lisa Feldman Barrett, której teoria emocji prowadzi do głębszego rozumienia umysłu i mózgu, rzucając nowe światło na istotę człowieczeństwa. Jej badania obalają powszechnie przyjmowane przekonanie, że emocje zamieszkują różne części mózgu oraz są uniwersalnie wyrażane i rozpoznawane. Dowodzi ona, że emocje są tworzone pod wpływem chwili, przez ośrodkowe układy, które oddziałują na siebie wzajemnie i jest wspomagana przez naukę, która trwa całe życie. Ta nowa teoria oznacza, że odgrywasz dużo większą rolę w swoim życiu emocjonalnym, niż ci się kiedykolwiek wydawało. Jej następstwa zdążyły już zachwiać posadami nie tylko psychologii, ale również medycyny, systemu prawnego, wychowywania dzieci, medytacji, a nawet ochrony lotniska.

 

Dlaczego emocje wydają się być automatyczne? Czy racjonalna myśl naprawdę kontroluje emocje? Jak emocje wpływają na chorobę? Jak możesz zwiększyć inteligencję emocjonalną swoich dzieci? Książka „Jak powstają emocje” udziela odpowiedzi na te i na wiele innych pytań, ujawniając najnowsze badania i tworząc praktyczne zastosowanie nowej nauki o emocjach, umyśle i mózgu.

 

Fragmenty książki znajdziesz na http://emocje.info.pl

 

 

 

„Jak powstają emocje. Sekretne życie mózgu”

Autor: Lisa Feldman Barrett

Rok wydania: 2018

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Format: 165×235

Stron: 514

ISBN: 978-83-8102-027-5

Cena: 79,00zł (sprawdź, w jakiej cenie kupisz ją u wydawcy!)

Wydawnictwo CeDeWu

www.cedewu.pl

Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/CeDeWupl/ 

 

Zapraszamy do księgarni stacjonarnej Wydawnictwa CeDeWu znajdującej się przy ulicy Żurawiej 47 w Warszawie!

 

Tagi: CeDeWu