Kurtyna śmierci – już w księgarniach!

Przegląd

Do księgarń trafiła Kurtyna śmierci – trzeci tom serii „Tajne operacje” W. E. B. Griffina! W trzecim tomie zimna wojna przybiera coraz bardziej osobistą i dramatyczną formę. W Niemczech 1946 roku zdarza się brzemienny w skutki incydent: dwaj agenci NKGB w Monachium podejmują próbę porwania dwóch pracujących dla Armii amerykańskiej kobiet. Porwanie nie dochodzi do skutku, a jeden z nich zostaje ranny, a następnie zatrzymany przez Centralny Dyrektoriat Wywiadu, gdzie pracuje jednak z kobiet. Stawka nigdy jeszcze nie była tak wysoka…

 

TAJNE OPERACJE tom 3

NIEMCY, 1946 ROK
Zimna wojna przybiera coraz bardziej osobistą i dramatyczną formę…

Na początku 1946 r. w Monachium agenci NKGB usiłują porwać dwie kobiety pracujące dla Armii amerykańskiej. Ponoszą jednak porażkę. Jeden z nich zostaje ranny, a następnie zatrzymany przez Centralny Dyrektoriat Wywiadu, w którym tak naprawdę służy jedna z kobiet.

Incydent ten ma poważne reperkusje dla szefa Dyrektoriatu Jamesa Cronleya oraz wszystkich uwikłanych w niego stron. Choć Niemcy zostały pokonane, Cronley i jego towarzysze znaleźli się na froncie innej, równie groźnej wojny.

Zmienił się wróg, zmieniły się reguły gry, lecz stawka nigdy nie była tak wysoka.

 

W.E.B. Griffin – uznany przez „Publishers Weekly” za „profesora amerykańskiej literatury sensacyjnej” – był żołnierzem amerykańskich oddziałów w Niemczech, korespondentem wojennym i oficerem informacyjnym w Korei. Autor ponad 50 powieści, które przetłumaczone na kilkanaście języków rozeszły się w ponad 50 milionach egzemplarzy, windując autora na pierwsze miejsca bestsellerów „The New York Times”, „The Wall Street Journal” i „Publishers Weekly”. DW REBIS opublikował jego cykle „Prezydencki agent” i „Braterstwo broni”. W cyklu „Tajne operacje” ukazały się powieści Ściśle tajne i Opcja zabójstwa.

William E. Butterworth IV jest redaktorem i pisarzem. Od lat współpracuje ze swoim ojcem, W.E.B. Griffinem.

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis