Długo oczekiwane wznowienie “Drogi zen” – pozycji obowiązkowej dla zainteresowanych buddyzmem i Dalekim Wschodem ukaże się już 14 sierpnia!!!

Przegląd

Już 14 sierpnia do księgarń trafi wznowienie wydanej przed laty Drogi zen, która w pamięci czytelników zapisała się jako jedna z najlepszych pozycji wprowadzających w tajniki buddyjskiego zen. Alan Watts, teolog i uznany popularyzator filozofii Wschodu na Zachodzie, w swej książce prezentuje pełną historię powstania zen oraz jego związków z hinduskim i chińskim sposobem myślenia w sposób interesujący i przede wszystkim zrozumiały dla czytelników zainteresowanych nauką i filozofią Dalekiego Wschodu.

„Rzeczowe studium, napisane ze swadą i przystępne.” – Philip Toynbee, „The Observer”

„Oto mamy wreszcie – napisaną w zachodnim języku z zachwycającą przejrzystością – próbę umieszczenia zen w kontekście historii religii Wschodu… To bez wątpienia najbardziej wszechstronne dzieło na temat zen, jakie do tej pory wyszło spod pióra człowieka Zachodu.” – „The Listener”

Alan W. Watts, urodzony w 1915 roku brytyjski filozof, znany jest przede wszystkim jako popularyzator buddyzmu zen oraz filozofii hinduskiej i chińskiej. Niezwiązany przynależnością do żadnej grupy wyznaniowej, cieszył się reputacją jednego z najciekawszych myślicieli XX wieku. Autor kilkudziesięciu książek o filozofii i psychologii religii. Najważniejsza z nich, opublikowana w 1959 roku Droga zen, mimo upływu lat wciąż jest uważana za najbardziej klarowne i zrozumiałe dla czytelnika Zachodu, a przy tym niezwykle wnikliwe wprowadzenie do zen. Zmarł w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych.

Tagi: Rebis