Krakowski Kiermasz Książki – edycja wakacyjna

Krakowski Kiermasz Książki – edycja wakacyjna

Przegląd

W dniach 7-8 lipca w godz. 10:00-20:00 na Placu św. Marii Magdaleny w Krakowie odbędzie się wakacyjna edycja Krakowskiego Kiermaszu Książki. Nie zabraknie spotkań, prezentacji i warsztatów dla najmłodszych.

W ramach lipcowej edycji Kiermaszu zaprezentują się antykwariaty: Abecadło, π-Book, Suszek i 451 stopni, Szafa Pełna Książek, anglojęzyczna American Bookstore, księgarnia komiksowa Fankomiks, a także inni krakowscy antykwariusze i bukiniści. Nie zabraknie poezji, klasyki prozy światowej, książek i albumów historycznych, archiwalnych magazynów i komiksów, płyt winylowych, pocztówek i fotografii, egzemplarzy często unikatowych i niedostępnych w regularnym obiegu.

Ważnym elementem imprezy będzie już tradycyjnie towarzyszący program kulturalny. W sobotę i niedzielę o 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na warsztaty z wykorzystaniem japońskiej techniki kart kamishibai, które poprowadzi dr Wanda Matras. W sobotę 7 lipca o godz. 18:00 na kiermaszu wystąpi Michał Kozioł, świetny gawędziarz i znawca historii Krakowa, który opowie historię zapomnianego ulicznego grajka oraz poety o pseudonimie Cezar. Z kolei w niedzielę 8 lipca o 18:00 zapraszamy na specjalny pokaz, podczas którego opowiadacz Mateusz Świstak (Baśnie na warsztacie) i muzyk Andrzej Teofil (Teofil z Katowic) spróbują odpowiedzieć na pytanie, jakie jest miejsce starych opowieści w dzisiejszych czasach. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Czas spędzony na kiermaszu umili kawa z rowerowej kawiarni Bike Café oraz lody z mobilnej rikszy Lodożerców. Przez cały czas trwania kiermaszu zapraszamy też do specjalnego kącika dziecięcego, jaki przygotowała księgarnia Szafa Pełna Książek.

Kiermasz jest częścią całorocznego cyklu realizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Wydarzenie ma na celu popularyzację wtórnego obiegu książki oraz wsparcie dla lokalnego rynku antykwarycznego i księgarskiego.

 

Więcej na: www.miastoliteratury.pl

Kategorie: Wydarzenia