Tramwaj Zwany Zaczytaniem w centrum Szczecina

Tramwaj Zwany Zaczytaniem w centrum Szczecina

Przegląd

W Szczecinie, zabytkowy tramwaj  z połowy XX wieku, promujący czytelnictwo wyjechał wczoraj z przystanku przy ulicy Dworcowej. Literacki tramwaj będzie jeździł po centrum Szczecina do wieczora. Akcję zorganizowały m.in. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, Muzeum Techniki i Komunikacji, Trafostacja Sztuki, Kluboksięgarnia Fika i Urząd Miasta.

– Promujemy czytelnictwo, ale też nasze szczecińskie instytucje, bo chcemy wychować czytelników, którzy będą przychodzili do biblioteki, będą odwiedzali galerie, będą odwiedzali muzea, korzystali z atrakcji miasta. A lato sprzyja organizowaniu takich nietypowych imprez – powiedziała Anna Rutkowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Dodała, że nie spodziewała się tak dużego zainteresowania akcją wśród mieszkańców.

– Kiedy przejeżdżaliśmy przez miasto, wszyscy nam machali, uśmiechali się, to niesamowite przeżycie dla nas – powiedziała Rutkowska. Zaznaczyła, że widać, iż szczecinianie lubią książki. – Biblioteki u nas w Szczecinie się nie zamykają, są księgarnie, które sobie świetnie radzą. Będę powtarzać, że my naprawdę czytamy – wyjaśniła Rutkowska.

Z Tramwaju Zwanego Zaczytaniem można zabrać do domu książkę z pieczątką akcji. Jest ona też ważnym do końca roku biletem wstępu do Trafostacji Sztuki i Muzeum Techniki i Komunikacji.

W tramwaju  można spotkać się z pisarzami, posłuchać czytanych przez aktorów powieści, a także zabrać książkę do domu.

źródło Onet

Kategorie: Wydarzenia