Zapowiedzi Domu Wydawniczego REBIS

Przegląd

Plan wydawniczy – LIPIEC 2018

KOMANDOS

Robert O’Neill

Przełożył Radosław Kot

ISBN 978-83-8062-304-0

Seria Biografie

Premiera: 3 lipca 2018

To ja zastrzeliłem bin Ladena!

Bestseller „New York Timesa”!

Poruszająca i prowokująca relacja z takich wydarzeń, jak próba uratowania Marcusa Luttrella (jedynego ocalałego po afgańskiej operacji Redwing), odbicie z rąk piratów somalijskich kapitana Richarda Philipsa czy akcja zabicia Osamy bin Ladena. Książka przenosi nas do Iraku i Afganistanu, opisując szczegółowo działania najskuteczniejszych oddziałów specjalnych. Ostatecznie zaś pozwala nam poznać z pierwszej ręki szczegóły eliminacji najsłynniejszego terrorysty w nowoczesnej historii świata.

ROBERT O’NEILL wstąpił do US Navy; przydzielony do sił specjalnych SEAL, brał udział w ponad 400 akcjach, 52 razy został wyróżniony. Zaangażowany w działalność społeczną, pomógł stworzyć organizację wpierającą weteranów w odnajdywaniu się na nowych ścieżkach kariery w cywilu.

 

EUROPA O PÓŁNOCY

Dave Hutchinson

Przełożył Mirosław P. Jabłoński

ISBN 978-83-8062-341-5

Seria Science fiction

Premiera: 3 lipca 2018

Drugi tom cyklu „Pęknięta Europa”

Najlepsza powieść SF 2016 roku według British Science Fiction Association!

UWAGA! Autor z wizytą w Toruniu na Polconie 13-15 lipca!

W podzielonej Europie wyrastają kolejne quasi-państewka. Dla Jima, oficera wywiadu, to koszmar. Co tydzień z zaprzyjaźnionego dotychczas kraju wypączkowuje nowy organizm państwowy, który może – ale nie musi – sprzyjać interesom Anglii. Trudno za tym wszystkim nadążyć. Jednak sytuacja ma się jeszcze pogorszyć. Atak nożownika w londyńskim autobusie rzuca go w świat, w którym jego służba przygotowuje się do starcia z innym wszechświatem i w którym pojawia się człowiek mogący dzierżyć klucz do najściślej strzeżonych tajemnic Europy…

Cykl „Pęknięta Europa”:

Europa jesienią

Europa o północy

Europa w zimie

Dave Hutchinson urodził się w 1960 r. w Shefield. Studiował amerykanistykę na University of Nottingham. Przez 25 lat pracował jako dziennikarz. Autor czterech powieści i licznych zbiorów opowiadań.

 

 

KURTYNA ŚMIERCI

W. E. B. Griffin

Przełożył Maciej Szymański

ISBN 978-83-8062-345-3

Seria Thriller

Premiera: 31 lipca 2018

Najnowszy tom bestsellerowej serii „Tajne operacje”

Niemcy, rok 1946. Dla funkcjonariuszy dopiero powstającej Centralnej Agencji Wywiadowczej zimna wojna ma się wkrótce stać sprawą bardzo osobistą. Gdy dwie Amerykanki z Korpusu Kobiecego Armii wychodzą z klubu oficerskiego w Monachium, zostają napadnięte przez czterech agentów sowieckiego NKGB uzbrojonych w noże. Z tego starcia zwycięsko wychodzą kobiety. Incydent odbija się jednak szerokim echem w kręgach wywiadu, bo choć Niemcy zostali pokonani, Amerykanie i ich ludzie znowu stoją na linii frontu – tyle że czeka ich wojna zupełnie nowego rodzaju.

Polecamy poprzednie tomy:

Ściśle tajne

Opcja zabójstwa

W.E.B. GRIFFIN był żołnierzem amerykańskich oddziałów w Niemczech, korespondentem wojennym i oficerem informacyjnym w Korei. Napisał ponad 50 powieści przełożonych na kilkanaście języków, a ich nakład przekroczył 50 milionów egzemplarzy.

 

 

BAMBI

Mons Kallentoft

Przełożyli Anna Krochmal i Robert Kędzierski

ISBN 978-83-8062-213-5

Seria Thriller

Premiera: 31 lipca 2018

Trzecia część serii o Zacku Herrym!

Widok, jaki ukazuje się oczom policjantów, jest surrealistyczny. Wygląda na to, że młodzi ludzie z wyższych sfer odprawiali jakieś rytuały, których finałem była krwawa jatka. Kiedy dochodzi do kolejnego zbiorowego samobójstwa, policja wciąż nie ma żadnego tropu. Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy od dawna życie Zacka Herry’ego toczy się właściwym torem. Dosięga go jednak osobista tragedia, która stawia wszystko na głowie. Zack uważa, że może rozwiązać sprawę samobójstw – jeśli tylko pójdzie tropem małych różowych tabletek z Bambim.

ons Kallentoft, okrzyknięty nowym królem skandynawskiej powieści kryminalnej, urodził się w roku 1968. Dorastał w Linköpingu. Do kariery pisarza dochodził przez pracę w reklamie i dziennikarstwo. Debiutował w roku 2000 powieścią Pesetas, za którą otrzymał nagrodę Katapultpriset, przyznawaną przez Związek Pisarzy Szwedzkich. Potem napisał jeszcze kilka dobrze przyjętych przez krytykę książek obyczajowych. Do tej pory jego książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków i trafiły na listy bestsellerów, między innymi w Wielkiej Brytanii i Francji. Obecnie mieszka na Majorce.

 

TO JA BYŁEM VERMEEREM

Frank Wynne

Przełożyła Ewa Pankiewicz

ISBN 978-83-7510-024-2

Seria Biografie i powieści biograficzne

Premiera: 10 lipca 2018

Historia życia i pracy genialnego fałszerza Hana van Meegerena

W 1945 roku niewiele znaczący holenderski handlarz dzieł sztuki został aresztowany za sprzedaż bezcennego skarbu narodowego – obrazu pędzla Vermeera – marszałkowi III Rzeszy Hermannowi Göringowi. Jedyną możliwą karą za zdradę była śmierć. Jednak Han van Meegeren gnił w zimnej i wilgotnej celi więziennej, nie mogąc wydobyć z siebie dwóch prostych słów, które dałyby mu wolność: jestem fałszerzem.

To ja byłem Vermeerem jest zdumiewającą, niezwykłą opowieścią o człowieku, który minął się z czasem i powołaniem. Od wczesnego dzieciństwa marzył, żeby zostać malarzem, ale w skandalizującym świecie sztuki współczesnej jego malarstwo krytycy wyśmiali jako beznadziejnie staroświeckie. Wściekły i rozgoryczony uknuł plan zemsty na swych przeciwnikach. Było to oszałamiające, zręczne oszustwo, dzięki któremu w niespełna dziesięć lat zarobił równowartość pięćdziesięciu milionów dolarów; zyskał akceptację właśnie tych krytyków, którzy wcześniej z niego szydzili i… zobaczył swoje obrazy wiszące tuż obok arcydzieł Rembrandta i Vermeera.

Jako malarz Han poniósł klęskę, jako fałszerz był niedościgniony. To ja byłem Vermeerem jest niewiarygodną, a jednak prawdziwą historią największego fałszerza wszech czasów, trzymającą w napięciu opowieścią o zachłanności, nieposkromionej pysze, braku umiaru, zdradzie i sztuce.

FRANK WYNNE jest dziennikarzem i tłumaczem. Pisze dla „Irish Times”, „Sunday Times”, „Melody Maker”, „Uncut” i „Attitude”. Urodził się w Sligo, w Irlandii. Obecnie mieszka w Londynie.

 

ZASADY STRATEGII

Michael A. Cusumano

Przełożyła Bożena Jóźwiak

ISBN 978-83-7818-876-6

Seria Poradniki i podręczniki biznesowe
Premiera: 3 lipca 2018

Poznaj metody działania najlepszych – Billa Gatesa, Andy’ego Grove’a i Steve’a Jobsa – i zostań rekinem biznesu.

Pomiędzy rokiem 1968 a 1976 powstały trzy firmy – Intel, Microsoft i Apple – które odmieniły nasze życie i osiągnęły łącznie wartość ponad biliona dolarów. Ich założyciele, choć bardzo się różnili, stosowali podobne prekursorskie praktyki i strategie.

Autorzy, wybitni profesorowie z Harvard Business School i MIT Sloan School of Management, postanowili je skatalogować i ocenić. Przez trzydzieści lat analizowali ich sukcesy i porażki, podobieństwa i różnice między nimi, co pozwoliło im sformułować pięć uniwersalnych zasad, jakimi kierowali się Andy Grove, Bill Gates i Steve Jobs.

David B. Yoffie jest profesorem zarządzania w Harvard Business School i ma najdłuższy staż w radzie dyrektorów Intela. Jest autorem wielu książek znanych także w Polsce. Często gości na łamach „New York Timesa”, „Wall Street Journal” i „Harvard Business Review”.

Michael A. Cusumano jest profesorem zarządzania i wykłada w Sloan School of Management oraz w School of Engineering MIT. Jest autorem i współautorem książek, w tym bestsellera Microsoft Secrets.

D. Yoffie i M. Cusumano wspólnie napisali książkę Competing on Internet Time, która znalazła się na liście 10 najlepszych książek tygodnika „BusinessWeek”.

Tagi: Rebis