Ucz się języków obcych metoda obrazkową PONS!

Przegląd

Nauka gramatyki języków obcych dzięki obrazkowej metodzie PONS stała teraz jeszcze łatwiejsza dzięki nowej serii „Gramatyka obrazkowa języka w ćwiczeniach PONS”.

        

Bez znajomości gramatyki trudno jest mówić i pisać w obcych językach, jednak podręczniki, w których dominuje tekst, nie każdemu pomagają w nauce. Dlaczego? Bo większość ludzi jest wzrokowcami. „Gramatyka obrazkowa w ćwiczeniach PONS” to pierwsze na rynku wydawniczym rozwiązanie dla uczących się poprzez skojarzenie zjawiska z ilustracjami. Reguły rządzące gramatyką zostały zwizualizowane w publikacji: warstwa graficzna to nie ozdobnik, lecz istotna część metody nauki. Dzięki ciekawym rysunkom i fotografiom oraz przejrzystym schematom czytelnik przyswoi sobie wiedzę bez czytania długich tekstów.

Nauka poprzez obrazy jest skuteczniejsza!

Obrazy, czyli stymulujące kojarzenie rysunki i fotografie oraz wspomagające zapamiętywanie kształty i kolory, pomagają mózgowi przyjmować zawarte w objaśnieniach treści. Gramatyka obrazkowa wykorzystuje tę zasadę – tak przedstawia reguły, by były przejrzyste i bardziej zrozumiałe.

Gruntownie przemyślane wizualizacje wspierają naukę, przełamują nużącą monotonię litego tekstu, tworzą skróty myślowe, które skuteczniej prowadzą do celu i z niewielkich elementów budują logiczną, funkcjonalną całość.

        

Zobacz – powtarzaj – zapamiętaj

Gramatyka obrazkowa w ćwiczeniach to zbiór zadań językowych, który stanowi cenne uzupełnienie bestsellerowej serii „Gramatyka obrazkowa PONS”. Książki te mają identyczną tematykę i kolejność rozdziałów, a także takie same oznaczenia kolorystyczne. Wykonując ćwiczenia z tego zbioru, można zaglądać do reguł w odpowiednich rozdziałach gramatyki. I odwrotnie – czytając objaśnienia w gramatyce, można sięgnąć do powiązanych z nimi ćwiczeń ze zbioru.

Obie publikacje mogą być też używane jako odrębne podręczniki.

Przekartkuj wirtualne strony gramatyk:

http://bit.ly/angielski-PONS

http://bit.ly/niemiecki-PONS

http://bit.ly/hiszpanski-PONS

http://bit.ly/wloski-PONS

http://bit.ly/francuski-PONS

 

Więcej informacji o serii: http://bit.ly/gramatykaPONS

Znajdź nas na: www.pons.pl

Polub nasz profil: www.facebook.com/PONS.Polska

Kategorie: Edukacja
Tagi: LektorKlett, PONS