Nagroda Żółtej Ciżemki dla książki „Wojtek. Żołnierz bez munduru” autorstwa Elizy Piotrowskiej

Z przyjemnością informujemy o Nagrodzie Żółtej Ciżemki dla książki  „Wojtek. Żołnierz bez munduru” autorstwa Elizy Piotrowskiej, wydanej nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

„Nagroda Żółtej Ciżemki, organizowana przez Bibliotekę Kraków, ma na celu uhonorowanie najpiękniejszych i najbardziej wartościowych polskich wydawnictw adresowanych do młodszych czytelników. Pragniemy, by poprzez nasze działania doceniona została twórczość rodzimych autorów i ilustratorów, dzięki którym literatura może wciąż silnie oddziaływać na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, a przy tym przynosić im intelektualną, emocjonalną i estetyczną przyjemność z obcowania ze światem dobrej książki”.

 

Informacje o książce:

 

Wojtek. Żołnierz bez munduru. Audiobook

Napisała i zilustrowała Eliza Piotrowska

ISBN: 978-83-8065-170-8

Czyta Krzysztof Gosztyła

Cena 25,00

 

Wojtek. Żołnierz bez munduru

Eliza Piotrowska,

180 x 210 mm, 96 stron, oprawa twarda, ISBN: 978-83-8065-039-8, 25 zł

Cena 25,00 zł

 

Poznaj prawdziwą historię Wojtka, żołnierza, który wędrował z armią generała Andersa przez Bliski Wschód, a następnie znalazł się we Włoszech, gdzie walczył o Monte Cassino. Poznaj historię najsławniejszego niedźwiedzia na świecie!

Wojtek. Żołnierz bez munduru to nie jest bajka. To prawdziwa historia. Z prawdziwym zakończeniem. To opowieść o wartościach: uczciwości, odwadze, wolności. To opowieść o uczuciach: przyjaźni, miłości, smutku i złości. To wreszcie opowieść o dorastaniu.

 

Więcej na www.swietywojciech.pl