Książka zamiast biletu. Darmowe przejazdy MPK dla fanów literatury

Książka zamiast biletu. Darmowe przejazdy MPK dla fanów literatury

Przegląd

Już w najbliższą sobotę Strefa Kultury Wrocław zaprasza na 7. odsłonę Europejskiej Nocy Literatury. Wszyscy, którzy na Przedmieście Oławskie, gdzie w tym roku odbywa się wydarzenie, postanowią przyjechać tramwajem lub autobusem, będą to mogli zrobić zupełnie za darmo. Jeszcze przed weekendem będzie można też wziąć udział w dwóch wydarzeniach towarzyszących ENL-u: warsztatach i spotkaniu autorskim.

Kuratorem 7. edycji Europejskiej Nocy Literatury został dziennikarz kulturalny Michał Nogaś, a fragmenty prozy, które wybrał, splatają się tematycznie, co wyraża hasło tegorocznej edycji – „OBCY”. Znaczna część książek, które trafiły do programu ENL-u, na Przedmieściu Oławskim zabrzmi w języku polskim po raz pierwszy. Wszyscy miłośnicy literatury wybierający się na wydarzenie tramwajem lub autobusem MPK, mogą spokojnie oddać się lekturze i nie kasować biletu – 9 czerwca z okazji Europejskiej Nocy Literatury oraz wrocławskich obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, każdy, kto będzie miał przy sobie książkę lub czytnik e-booków, będzie mógł skorzystać z darmowego przejazdu komunikacją zbiorową.

Literackie wieczory w Recepcji

Zanim w sobotę spotkamy się na „Trójkącie”, przez najbliższe dwa dni do święta literatury można będzie przygotować się w Recepcji – nowej lokalizacji Strefy Kultury Wrocław przy neonowym podwórku Ruska 46. Już dziś, 7 czerwca, o godzinie 17:00 rozpoczną się warsztaty kreatywnego pisania prowadzone przez polską sekcję Loesje – międzynarodowej grupy działającej na rzecz kreatywności, wolności słowa, aktywizmu społecznego. Zajęcia opierają się na zabawie skojarzeniami słownymi i wspólnym pisaniu krótkich tekstów, z których później wybierane są te najbardziej inspirujące. Wstęp wolny na warsztaty, liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszenia na miejscu tuż przed warsztatami.

Jutro (8 czerwca) o godzinie 18:00, również w Recepcji, rozpocznie się spotkanie autorskie z Martą Mazuś – reporterką, autorką książki „Król kebabów i inne zderzenia polsko-obce” i niewydanej jeszcze pozycji „Historie dziwnych samotności”, która przedpremierowo czytana będzie w sobotę przez Magdalenę Kumorek w Muzeum Etnograficznym. Spotkanie z autorką poprowadzi Wojciech Szot z literackiego bloga Kurzojady.pl.

 

 

Kategorie: Wydarzenia