Książka zamiast biletu. Darmowe przejazdy MPK dla fanów literatury

Książka zamiast biletu. Darmowe przejazdy MPK dla fanów literatury

Przegląd

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0

Już w najbliższą sobotę Strefa Kultury Wrocław zaprasza na 7. odsłonę Europejskiej Nocy Literatury. Wszyscy, którzy na Przedmieście Oławskie, gdzie w tym roku odbywa się wydarzenie, postanowią przyjechać tramwajem lub autobusem, będą to mogli zrobić zupełnie za darmo. Jeszcze przed weekendem będzie można też wziąć udział w dwóch wydarzeniach towarzyszących ENL-u: warsztatach i spotkaniu autorskim.

Kuratorem 7. edycji Europejskiej Nocy Literatury został dziennikarz kulturalny Michał Nogaś, a fragmenty prozy, które wybrał, splatają się tematycznie, co wyraża hasło tegorocznej edycji – „OBCY”. Znaczna część książek, które trafiły do programu ENL-u, na Przedmieściu Oławskim zabrzmi w języku polskim po raz pierwszy. Wszyscy miłośnicy literatury wybierający się na wydarzenie tramwajem lub autobusem MPK, mogą spokojnie oddać się lekturze i nie kasować biletu – 9 czerwca z okazji Europejskiej Nocy Literatury oraz wrocławskich obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, każdy, kto będzie miał przy sobie książkę lub czytnik e-booków, będzie mógł skorzystać z darmowego przejazdu komunikacją zbiorową.

Literackie wieczory w Recepcji

Zanim w sobotę spotkamy się na „Trójkącie”, przez najbliższe dwa dni do święta literatury można będzie przygotować się w Recepcji – nowej lokalizacji Strefy Kultury Wrocław przy neonowym podwórku Ruska 46. Już dziś, 7 czerwca, o godzinie 17:00 rozpoczną się warsztaty kreatywnego pisania prowadzone przez polską sekcję Loesje – międzynarodowej grupy działającej na rzecz kreatywności, wolności słowa, aktywizmu społecznego. Zajęcia opierają się na zabawie skojarzeniami słownymi i wspólnym pisaniu krótkich tekstów, z których później wybierane są te najbardziej inspirujące. Wstęp wolny na warsztaty, liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszenia na miejscu tuż przed warsztatami.

Jutro (8 czerwca) o godzinie 18:00, również w Recepcji, rozpocznie się spotkanie autorskie z Martą Mazuś – reporterką, autorką książki „Król kebabów i inne zderzenia polsko-obce” i niewydanej jeszcze pozycji „Historie dziwnych samotności”, która przedpremierowo czytana będzie w sobotę przez Magdalenę Kumorek w Muzeum Etnograficznym. Spotkanie z autorką poprowadzi Wojciech Szot z literackiego bloga Kurzojady.pl.

 

 

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0
Kategorie: Wydarzenia