Znamy nominacje do Nagrody „DOBRE STRONY” 2018!

Wydawnictwa Wytwórnia, Zakamarki, Znak, Adamada, Nasza Księgarnia, Debit, Tako i Format powalczą o Wrocławską Nagrodę „DOBRE STRONY,” która przyznawana jest co roku podczas Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży. Nagrodę funduje Prezydent Wrocławia. Jury wyłoni laureatów w dwóch osobnych kategoriach: poznamy najlepszą książkę dla najmłodszych czytelników oraz dla nastolatków, a dwa zwycięskie wydawnictwa otrzymają po dwadzieścia tysięcy złotych.

Ogólnopolski konkurs dla wydawców na Najlepszą Książkę dla Dzieci lub Młodzieży jest stałym elementem towarzyszącym wrocławskim Targom Książki DOBRE STRONY. Nagroda promująca najbardziej wartościowe pozycje przyznawana jest corocznie za najlepszą, wydaną po raz pierwszy w Polsce książkę dla dzieci oraz dla młodzieży. To prestiżowe wyróżnienie trafia do wydawcy, którego książka zostanie uznana przez jurorów za doskonałą pod względem literackim, plastycznym, merytorycznym i edytorskim.

Jury w składzie: Anita Wincencjusz-Patyna (przewodnicząca), Katarzyna Bury, Katarzyna Kujawa i Piotr Młodożeniec nominowało w każdej z kategorii po pięć pozycji. Oto one:

Książki dla dzieci:

-Blexbolex, Nasze wakacje, Wytwórnia

-Carl Johanson, Autochody, Zakamarki

-Dorota Kassjanowicz i Gosia Herba, Raz, dwa, trzy, zaśnij ty!, Znak

-Susie Morgenstern i Serge Bloch, Różowa walizka, Adamada

– Ewa i Paweł Pawlak, Mały atlas ptaków, Nasza Księgarnia

Książki dla młodzieży:

– Elena Favilli i Francesca Cavallo, Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet, Debit

– Anna Hӧglund, O tym można rozmawiać tylko z królikami, Zakamarki

– Ewa Solarz i Robert Czajka, Wszystko widzę jako sztukę, Wytwórnia

-Pablo Neruda i Isidoro Ferrer, Księga pytań, TAKO

-Olga Tokarczuk i Joanna Concejo, Zgubiona dusza, Format

Laureata Nagrody DOBRE STRONY 2018 poznamy 25 maja o godz. 20:00 w klubie Proza podczas uroczystej gali towarzyszącej 9. Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY.

W tym roku Targi DOBRE STRONY zaplanowane są na weekend poprzedzający Dzień Dziecka (potrwają od 25 do 27 maja) i odbędą się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, w sąsiedztwie Fontanny Multimedialnej, Ogrodu Japońskiego, Pawilonu Czterech Kopuł i Zoo z Afrykarium.

Targom towarzyszy program bogaty w ciekawe warsztaty dla młodych fanów literatury oraz liczne atrakcje: spotkania, wystawy, gry i zabawy oraz konkursy. Organizatorem 9. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży jest Wrocławski Dom Literatury. Wstęp na Targi oraz uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach będą bezpłatne.

Więcej informacji na: www.domliteratury.wroc.pl

Kategorie: Nagrody
Tagi: Dobre Strony

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.