Premiera „Dam ci to wszystko” Bestsellerowy hiszpański kryminał Dolores Redondo

Przegląd


Dolores Redondo, autorka bestsellerowej trylogii Dolina Baztán powraca z mocną książką Dam ci to wszystko, która w 2016 roku została wyróżniona prestiżową nagrodą literacką Premio Planeta. To świetnie opisana opowieść o tajemniczej śmierci, demonach z przeszłości i odkrywaniu drugiego, sekretnego życia bliskiej osoby.

Manuel, wzięty pisarz, dowiaduje się, że jego mąż Álvaro zginął w tragicznym wypadku samochodowym. Na dodatek odkrywa, że partner go oszukał – twierdził, że wyjeżdża służbowo do Barcelony, zaś wypadek miał miejsce w zupełnie innej części kraju, Galicji.

Zrozpaczony Manuel przybywa tam, by rozpoznać ciało. Okazuje się, że prokurator zamknął śledztwo zaskakująco szybko. Manuel poznaje rodzinę Álvara, o której nie miał wcześniej pojęcia – to markizowie Muñiz de Dávila, przedstawiciele najstarszego rodu w kraju. Ku zaskoczeniu wszystkich, Álvaro cały pokaźny majątek przepisał na męża, co oczywiście nie podoba się członkom dostojnej rodziny. Manuel chce odstąpić spadek i opuścić Galicję.

Powstrzymuje go lokalny emerytowany policjant Nogueira, który wątpi w przypadkową śmierć Álvara. Dołącza do nich także ksiądz Lucas, który znał Álvara od dziecka. Razem rozpoczynają własne śledztwo, odkrywając sekretne życie mężczyzny i kulisy szokującej, skrywanej przez lata rodzinnej tragedii.

Dam ci to wszystko była najczęściej czytaną książką w 2017 roku w Hiszpanii i została przetłumaczona na osiemnaście języków. Redondo otrzymała za nią w 2016 roku nagrodę Premio Planeta; do konkursu zgłosiła się pod pseudonimem Jim Hawkins, a książka nosiła tytuł Słońce Teb. W swoich książkach często zamieszcza elementy z mitologii baskijskiej. Prawa do ekranizacji Dam ci to wszystko w Hiszpanii zostały sprzedane.

Dane szczegółowe:
Autor: Dolores Redondo
Cena detaliczna: 39,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
ISBN: 978-83-65601-17-9
Tytuł oryginału: Todo esto te daré
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn

Aby przeczytać fragment, kliknij >>TUTAJ
Chcesz zamówić książkę? Kliknij >>TUTAJ

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.