„Efekt Cantillona” nominowany do nagrody Economicus 2018!

Przegląd

Dziś zapraszamy na Warszawskie Targi Książki – stoisko 6 BK. Mogą Państwo liczyć na atrakcyjne rabaty i promocje.

 

 

Już 25 maja poznamy zwycięzcę konkursu Economicus 2018. Książka Arkadiusza Sieronia „Efekt Cantillona, czyli dlaczego pieniądz ma znaczenie?” została nominowana w kategorii książka promująca wiedzę ekonomiczną napisana przez polskiego autora.

 

W 2017r. Prezes Rady Ministrów wyróżnił rozprawę doktorską Arkadiusza Sieronia. Na jej podstawie autor napisał książkę pt.: „Efekt Cantillona”. Stanowi ona pierwsze systematyczne badanie kreacji nowych pieniędzy i kredytu w duchu pionierskiej analizy R. Cantillona. Autor pokazuje, że dla gospodarki istotny nie jest wyłącznie sam wzrost podaży pieniądza, ale także sposób, w jaki on zachodzi. Jest to ważny głos w fundamentalnej debacie na temat roli czynników pieniężnych w gospodarce, jak również na temat efektów i zasadności luźnej polityki monetarnej.

 

Autor wykazał nie tylko olbrzymią erudycję w zakresie badanej problematyki, ale również fascynację przedmiotem badań. Niewątpliwym walorem pracy jest jej kompleksowość, polegająca na interpretacji analizowanych zjawisk z różnych punktów widzenia” – ocenia Prof. dr hab. Stanisław Rudolf.

 

Życzymy powodzenia i zapraszamy do lektury tej książki, która jest naprawdę wartościową pozycją o tematyce ekonomiczno-biznesowej.

 

„Efekt Cantillona. Czyli dla czego pieniądz ma znaczenie?”

Autor: Arkadiusz Sieroń

ISBN: 978-83-7556-798-4

Wydawnictwo CeDeWu

http://cedewu.pl

 

 

Tagi: CeDeWu

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.