DW REBIS – zapowiedzi CZERWIEC 2018

Przegląd

JAK PRZEMIJAJĄCY CIEŃ
Antonio Muñoz Molina

Przełożył Wojciech Charchalis
ISBN 978-83-8062-169-5
Seria Salamandra
Premiera: 5 czerwca 2018

Podróż jako poszukiwanie siebie/Podróż jako ucieczka
Autor 23 czerwca będzie gościł w Warszawie, na BIG BOOK FESTIVAL!

4 kwietnia 1968 roku James Earl Ray zamordował Martina Luthera Kinga, po czym podjął desperacką ucieczkę. W jej trakcie spędził dziesięć dni w Lizbonie, gdzie ubiegał się o wizę do Angoli.

I to stolica Portugalii jest tłem, a zarazem najważniejszą bohaterką tej powieści – celem trzech przeplatających się podróży: uciekiniera Raya w roku 1968; młodego Antonia, który przybył tu w roku 1987, by szukać inspiracji do napisania Zimy w Lizbonie; oraz Antonia dojrzałego, już uznanego pisarza, szukającego dziś w Lizbonie śladów tych dwóch absolutnie sobie obcych ludzi.
77
Jak przemijający cień, powieść oryginalna i szczera, podejmuje temat tęsknoty za przeszłością i budowania własnej tożsamości. Nominowana do Nagrody Bookera 2018.

Antonio Muñoz Molina (ur. 1956) – pisarz i dziennikarz. Jego powieści cieszą się światowym rozgłosem. Nagradzana Zima w Lizbonie (REBIS, 2016) została przeniesiona na duży ekran (z trębaczem Dizzym Gillespiem), podobnie jak Beltenebros (REBIS, 2000) oraz nowela Plenilunio. Nakładem DW REBIS ukazały się również: Jeździec polski, Carlota Fainberg i Nieobecność Blanki.

KOMANDOS
Robert O’Neill

Przełożył Radosław Kot
ISBN 978-83-8062-304-0
Seria Biografie
Premiera: 19 czerwca 2018

Opowieść człowieka, który zabił Osamę bin Ladena!
Bestseller „New York Timesa”!

Poruszająca i prowokująca relacja z takich wydarzeń, jak próba uratowania Marcusa Luttrella (jedynego ocalałego po afgańskiej operacji Redwing), odbicie z rąk piratów somalijskich kapitana Richarda Philipsa czy akcja zabicia Osamy bin Ladena. Książka przenosi nas do Iraku i Afganistanu, opisując szczegółowo działania najskuteczniejszych oddziałów specjalnych. Ostatecznie zaś pozwala nam poznać z pierwszej ręki szczegóły eliminacji najsłynniejszego terrorysty w nowoczesnej historii świata.

ROBERT O’NEILL wstąpił do US Navy; przydzielony do sił specjalnych SEAL, brał udział w ponad 400 akcjach, 52 razy został wyróżniony. Zaangażowany w działalność społeczną, pomógł stworzyć organizację wpierającą weteranów w odnajdywaniu się na nowych ścieżkach kariery w cywilu.

SFINKS
Christian Jacq

Przełożyła Monika Szewc-Osiecka
ISBN 978-83-8062-150-3
Seria Thriller
Premiera: 5 czerwca 2018

POSTĘP TECHNOLOGICZNY TO BEZLITOSNE BÓSTWO…

Starożytny Egipt był uporządkowaną cywilizacją, w której duchowość, rządy, społeczeństwo i gospodarka łączyła zasada harmonii. Dziś mamy do czynienia z uniformizacją naszej planety pod władzą bezwzględnego bóstwa: postępu technologicznego. Larry Page, współzałożyciel firmy Google, powiedział: „Jeśli nie wiemy, w jakim miejscu jesteśmy, nie wiemy też, dokąd podążamy. Ale to nie szkodzi: big data wiedzą to za nas”. Tak naprawdę nasz świat już do nas nie należy. Oddaliśmy jego stery w ręce uczniów czarnoksiężnika, którzy uznali, że „mózg ludzki to przestarzały komputer”. W pejzażu sformatowanym przez Maszynę nie będzie miejsca dla myślących inaczej. A wszelki brak konformizmu zostanie uznany za przestępstwo…

Sfinks to trzymająca w napięciu powieść o ostatnich sprawiedliwych, którzy stawiają opór ludzkiemu szaleństwu.

CHRISTIAN JACQ – urodzony w 1947 r. egiptolog francuski, który zyskał światową sławę dzięki swoim powieściom i opracowaniom na temat starożytnego Egiptu. Na całym świecie sprzedano miliony egzemplarzy jego książek, przetłumaczonych na 29 języków.
W 2016 roku nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się cztery tomy cyklu „Śledztwa księcia Setny”.

WREDNE IGRASZKI
Sally Thorne

Przełożyła Katarzyna Karłowska
ISBN 978-83-8062-172-5
Seria Pasje i namiętności
Premiera: 5 czerwca 2018

Nieprawdopodobnie zabawny i seksowny romans biurowy
Nienawiść od miłości dzieli cienka, subtelna linia
Lucy Hutton i Joshua Templeman nienawidzą się. Nie mają żadnych oporów z okazywaniem tego uczucia, kiedy tak siedzą naprzeciwko siebie w wydawnictwie, w którym każde z nich jest asystentem swojego prezesa. Lucy nie rozumie sztywnego, pedantycznego podejścia, z jakim Josh traktuje pracę. Z kolei Josh jest wiecznie skonsternowany zbyt kolorowymi strojami Lucy, jej bałaganiarstwem i dziwacznymi przyzwyczajeniami.
Kiedy szefostwo ogłasza konkurs na nowe stanowisko, Lucy i Josh wytaczają przeciwko sobie najcięższe działa, bo żadne z nich nie ma ochoty ustąpić: zdobycie tej posady to nie tylko awans, ale także okazja do upokorzenia rywala. Napięcie osiąga punkt wrzenia, ale Lucy znienacka odkrywa, że być może wcale nie nienawidzi Josha. I on też nie jest taki pewien swoich uczuć. A może to tylko kolejna gierka…
Sally Thorne mieszka w Australii. Po godzinach pracy zamyka się w swoim barwnym, fikcyjnym świecie. Wierzy, że miłośniczki romansów w każdej książce szukają uczuć jeszcze bardziej intensywnych niż je znalazły w poprzedniej, a nie jest to łatwe…

ZA GŁOSEM KRISTEN
Lori Nelson Spielman

Przełożyła Katarzyna Waller-Pach
ISBN 978-83-8062-340-8
Seria Salamandra
Premiera: 19 czerwca 2018

Nowa książka autorki bestsellerowej Listy marzeń, Lori Nelson Spielman!

Erika i Annie to matka i siostra Kristen, która zginęła w wypadku kolejowym. Każda z nich czuje, że gdyby feralnego dnia zachowała się właściwie, dziewczyna nie podróżowałaby tym pociągiem. Obie muszą się jakoś uporać z bólem straty i wyrzutami sumienia. Matka zagłusza poczucie winy poświęcając się pracy, a córka odrzuca oczywisty fakt śmierci siostry i rusza na jej poszukiwanie do Paryża. Nadzieję podsycają anonimowe maile, które zawierają aforyzmy nieżyjącej matki Eriki, znane i cytowane tylko w kręgu najbliższej rodziny. Czy nadawcą jest ukrywająca się gdzieś Kristen?
Lori Nelson Spielman pracuje jako nauczycielka, jednak jej prawdziwą pasją jest pisanie oraz podróże. Jej debiut książkowy, Lista marzeń, okazał się prawdziwym sukcesem. Prawa do publikacji książki zostały sprzedane do 18 krajów, a wytwórnia filmowa The Fox Film Corporation kupiła prawa do zekranizowania powieści.

CZASZKOWIERCY
Brian Staveley

Przełożył Jerzy Moderski
ISBN 978-83-8062-307-1
Seria Fantasy
Premiera: 12 czerwca 2018

Czwarta powieść Briana Staveley’a osadzona w świecie Mieczy cesarza!

Pyrre Lakatur nie uważa się za zabójczynię ani morderczynię. Jest kapłanką. A w każdy razie będzie nią, gdy przejdzie swoją ostateczną próbę. Problem nie leży w zabijaniu. Problemem jest miłość. Aby zaliczyć końcową próbę, Pyrre musi zabić czternaście osób wymienionych w starej pieśni, także „tego, dzięki któremu jej umysł i ciało zaśpiewa miłością, a który już nie powróci”.
Pyrre nie jest pewna, czy kiedykolwiek kochała. Lecz jeśli nie uda się jej znaleźć tego, kto wzbudzi w niej takie uczucia, albo nie zdoła go zabić, jej zakon odda ją swemu bogu, Bogu Śmierci.

Brian Staveley nauczał literatury, religii, historii i filozofii, ukończył kreatywne pisanie na Uniwersytecie Bostońskim. Pracuje jako redaktor Antilever Press, gdzie publikuje poezję i eseje, zarówno drukiem jak i online. Mieszka w Vermont z żoną i młodym synem, gdzie dzieli czas pomiędzy bieganie, rąbanie drewna, pisanie i opiekę nad dzieckiem.

 

JAK KOBIETY PODEJMUJĄ DECYZJE
Therese Hudson

Przełożyła Bożena Jóźwiak
ISBN 978-83-8062-143-5
Seria Poradniki i podręczniki biznesowe
Premiera: 5 czerwca 2018

Analiza mitów i uprzedzeń dotyczących decyzji podejmowanych przez kobiety
Mężczyźni i kobiety odmiennie podchodzą do decyzji, choć niekoniecznie z powodów, które nam wmawiano. Stres? U kobiet korzystnie wpływa na koncentrację. Pewność siebie? Zdrowa dawka wątpliwości prowadzi do znacznie trafniejszych decyzji. Wbrew powszechnemu mniemaniu kobiety są równie stanowcze jak mężczyźni. Dlaczego zatem kobiece decyzje często są kwestionowane i kobieta musi stale od nowa udowadniać swoją wartość?
„Jak kobiety podejmują decyzje rozprawia się z mitami na ten temat – mitami, w które wierzą również kobiety. Poprzez analizy i ciekawe relacje pokazuje nam, jak działają uprzedzenia. Każda kobieta musi przeczytać tę opartą na gruntownych badaniach i świetnie napisaną książkę. Dzięki przedstawionym w niej użytecznym taktykom zyska pewność siebie, która pozwoli jej podejmować lepsze decyzje. Mężczyźni też powinni zapoznać się ze strategiami, które pomagają kobietom stawać się wspaniałymi liderami!”
JOANNA BARSH, współautorka bestsellerów How Remarkable Women Lead i Centered Leadership
THERESE HUSTON, doktor psychologii poznawczej oraz założycielka i dyrektorka Center for Excellence in Teaching and Learning (obecnie Center for Faculty Development), od piętnastu lat pomaga ludziom w podejmowaniu lepszych decyzji. Pisze też artykuły do „New York Timesa” i „Harvard Business Review”.
www.theresehustonauthor.com

 

MÓZG ODPORNY NA STRES
Melanie Greenberg

Przełożyła Bożena Jóźwiak
ISBN 978-83-8062-333-0
Seria Poradniki psychologiczne
Premiera: 5 czerwca 2018

Naucz się kontrolować własne reakcje na stres, tak by nie niszczył twojego życia

Nie da się uniknąć rzeczy, które nas stresują, można jednak kontrolować własne reakcje na stres, tak aby nie zdominował on naszego życia. Z tej przełomowej książki, opartej na najnowszych badaniach dotyczących neuroplastyczności mózgu i koncepcji uważności, dowiesz się m.in., jak:
– przezwyciężać pierwotną reakcję mózgu na stres, polegającą na walce, ucieczce lub zamarciu w bezruchu,
– porzucić niezdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem (objadanie się, sięganie po używki),
– wypracować zdrowe nawyki łagodzenia napięcia,
– przekształcić negatywne schematy myślowe.
Z tym skutecznym, zawierającym mnóstwo przydatnych technik i ćwiczeń poradnikiem nauczysz się radzić sobie zarówno z poważnymi, jak i codziennymi wyzwaniami i staniesz się szczęśliwszą i zdrowszą osobą.

Dr Melanie Greenberg od ponad dwudziestu lat prowadzi praktykę psychologiczną, w której wykorzystuje sprawdzone metody oparte na neuronauce, koncepcji uważności i terapii behawioralno-poznawczej. Jest ekspertką w dziedzinie radzenia sobie ze stresem. Pisze blog Mindful Self-Express dla „Psychology Today”.

DROGA ZEN
Alan Watts

ISBN 978-83-8062-390-3
Seria Wschód Zachodowi
Premiera: 26 czerwca 2018

Najlepsze wprowadzenie do buddyzmu zen napisane przez człowieka wychowanego w kulturze Zachodu prostym, jasnym i zrozumiałym językiem.

Jest to pozycja istotna nie tylko dla praktykujących zen, ale także dla historyków religii, filozofów i wszystkich, którzy interesują się Wschodem.

 

PIŁSUDSKI, DMOWSKI I NIEPODLEGŁOŚĆ. OSOBNO, ALE RAZEM
Tadeusz A. Kisielewski

ISBN 978-83-8062-312-5
Seria Historia
Premiera: 5 czerwca 2018

Jak to się stało, że Polska zdołała odzyskać i obronić niepodległość? Co było głównym czynnikiem sprawczym?

Niestety odpowiedzi na te pytania najczęściej były i są uzależnione od politycznych preferencji osób zabierających głos w tej sprawie. Co nie znaczy, że wszystkie są fałszywe. Tadeusz Kisielewski, politolog, przyznaje rację Romanowi Dmowskiemu, że był to wynik współdziałania wielu czynników, przeważnie od nas niezależnych, korzystnej sytuacji międzynarodowej. Dopiero na tle uwarunkowań zewnętrznych można mówić o wkładzie w to dzieło samych Polaków.
Nigdy by jednak do tego nie doszło, gdyby Polacy nie potrafili wykorzystać tej nadzwyczajnej koniunktury. Gdyby mężowie stanu miary Dmowskiego i Piłsudskiego mimo politycznych różnic i osobistych uprzedzeń nie zdecydowali się współpracować. Kwestią otwartą pozostaje ocena, w jakiej mierze im się to udało.
Nie ma natomiast wątpliwości, że nigdy – ani wcześniej, ani później – Polska nie otrzymała od losu tak nieoczekiwanej i hojnej szansy jak w 1918 roku.

Dr Tadeusz A. Kisielewski jest niezależnym analitykiem stosunków międzynarodowych, zajmuje się globalną geopolityką i geostrategią. Autor licznych prac z tego zakresu, m.in. Nowy konflikt globalny (1993), Schyłek Rosji (REBIS 2007), Wojna imperium. Większy Bliski Wschód w amerykańskiej wojnie z terroryzmem (2008), Nafta znowu zmieni świat (REBIS 2013), Przesmyk suwalski (REBIS 2017).
REBIS wydał też jego głośne bestsellery: Zamach, Zabójcy, Gibraltar i Katyń, Po zamachu, w których m.in. dowiódł, że gen. Sikorski nie zginął w wypadku, oraz takie poczytne książki jak Churchill – najlepszy sojusznik Polski? czy Janczarzy Berlinga.

 

WIELKIE OBLĘŻENIE MALTY

Przełożył Tomasz Hornowski
ISBN 978-83-8062-205-0
Seria Historia
Premiera: 5 czerwca 2018

Opowieść o rozstrzygającej bitwie, która wyznaczyła granice Europy na 500 lat

Wiosną 1565 roku olbrzymia flota Sulejmana Wspaniałego wysadziła na Malcie 40 tysięcy żołnierzy. Kawalerowie maltańscy uczynili z tej wyspy ostatni bastion broniący podbrzusza Italii – i Europy – przed muzułmańską nawałą. Zjednoczone siły Turków, Arabów oraz korsarzy berberyjskich wielokrotnie przewyższały liczebnie chrześcijańskich obrońców. A jednak tego upalnego lata siedmiuset joannitów i kilka tysięcy żołnierzy pod dowództwem charyzmatycznego Jeana de la Valette stawiło im czoło w krwawej, straceńczej walce o ów centralny punkt Morza Śródziemnego.

W Wielkim Oblężeniu Malty Bruce Ware Allen przedstawia polityczny kontekst osmańskiego najazdu i objaśnia szczegóły strategii oraz taktyki obu stron. Ukazuje wpływ na bieg wydarzeń osobowości ich przywódców, ale także poświęcenie i przemyślność zwykłych żołnierzy i marynarzy. Oparte na nowych materiałach źródłowych Wielkie Oblężenie Malty stanowi żywą opowieść o jednej z najsłynniejszych bitew z początków historii nowożytnej – której reperkusje odczuwamy do dziś.

Bruce Ware Allen pisał o regionie Morza Śródziemnego w XVI wieku dla takich czasopism jak „Military History Quarterly”, „Military Heritage” i „Treasures of Malta”. Dorastał w Nowym Jorku, Holandii i Włoszech. Studiował w Duke University.