Oświadczenie Wydawnictwa Literackiego

Oświadczenie Wydawnictwa Literackiego

Przegląd

Wydawnictwo Literackie Sp. z o.o. w odpowiedzi na sugestie pana Jerzego Haszczyńskiego zawarte w artykule „Król Twardocha? Gdzieś już to czytałem”, opublikowanym na łamach magazynu „Plus-Minus”, weekendowego dodatku do „Rzeczpospolitej”, oświadcza, że powieść Król, wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego w październiku 2016 roku, jest oryginalnym utworem Szczepana Twardocha.

Podobieństwa do innej (czy innych) powieści, które zauważa autor artykułu, są nie tylko przypadkowe, ale i wynikają z uniwersalności wątków i motywów, jakimi posługuje się od wieków literatura.

Uwagi Pana Haszczyńskiego, będące wyrazem jego subiektywnej lektury, dziwią zwłaszcza w świetle entuzjastycznej recenzji Króla, opublikowanej na łamach „Rzeczpospolitej”.

Jednocześnie informujemy, że Szczepan Twardoch pracuje obecnie nad kontynuacją Króla, która także ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Mamy nadzieję, że nowa powieść autora odniesie równie wielki sukces czytelniczy jak Król, który rozszedł się w nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy.

 

za Wydawnictwo Literackie

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.