Nowości książkowe Egmont Polska – kwiecień 2018

Przegląd

ART EGMONT

ART EGMONT to książki nietuzinkowe, pięknie wydane, wartościowe, gwarantujące świetną zabawę, relaks, pobudzające wyobraźnię. Skierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych. Każdy miłośnik pięknych książek znajdzie tu coś dla siebie. Niektóre publikacje ART to uwspółcześnione reprinty interesujących i zapomnianych książek sprzed lat, które dzięki uniwersalnym pomysłom i odświeżonej szacie graficznej są aktualne także dziś. 

ART to alternatywa dla komputera, tabletu i telefonu, antidotum na kiepską pogodę, fantastyczna zabawa i niezapomniana przygoda w jednym.

Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata

Autor: Yee-Lum Mak

Ilustrator: Kelsey Garrity-Riley

Tłumaczenie: Michał Rusinek, Kuba Rusinek

Oprawa: twarda

Objętość: 64 strony

Format: 148×210

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-3294-8

Grupa docelowa: 8+ lat

Premiera: 18.04.2018

Czy umiesz jednym słowem nazwać czas wspólnie spędzony przy stole, ten czas radości z jedzenia i z przyjaźni? A może brakuje ci słowa do określenia gaduły, który udaje błyskotliwego erudytę? Czy wędrując po lesie zastanawiasz się, jak nazwać jednym słowem wiatr hulający między drzewami? I to wszystko przy użyciu tylko jednego wyrazu? 

Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata” to książka o dziwnych i fascynujących słowach z różnych zakątków ziemi. Dzięki niej wreszcie poznasz te wszystkie słowa, których na co dzień brakuje Ci do określenia rzeczy niezwykłych, ulotnych, dziwnych i wieloznacznych. „Innymi słowy” to prawdziwa uczta dla wszystkich wielbicieli odkrywania nowych wyrazów i ich znaczeń. Dzięki tej książce uda ci się wreszcie nazwać to, co do tej pory było nie do określenia jednym słowem, na przykład chęć potajemnego zaglądania przez okna cudzych domów. Znajdziesz też określenia na nieudolny, lecz radosny taniec, niechęć do zakończeń, spojrzenie wymieniane przez dwie osoby, które by chciały, żeby to ta druga odezwała się pierwsza

Ta pozycja pomoże zwerbalizować to, co nienazwane i nieuchwytne, jak np.:

TSUNDOKU (rzecz., j. japoński) kupowanie książek i nieczytanie ich; gromadzenie nieprzeczytanych książek na półkach, szafkach nocnych lub podłodze.

– TARTLE (czas., j. scots) wahać się, gdy spotyka się kogoś, kogo imienia się zapomniało.

– HOPPÍPOLLA (czas. frazowy, j. islandzki) skakać po kałużach.

Ten pięknie ilustrowany zbiór niesamowitych słów zachwyci nawet najbardziej wymagających… „słowolubów”. 


Autorką „Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata” jest Yee-Lum Mak – mieszkająca w Los Angeles miłośniczka dziwnych słów, autorka bloga other-wordly. Książkę zilustrowała Kelsey Garrity-Riley, absolwentka Savannah College of Art and Design.

Zwariowany dzień. Trzydzieści zagwozdek

Autor: Walter Benjamin

Ilustrator: Marta Monteiro

Tłumaczenie: Adam Lipszyc

Oprawa: twarda

Objętość: 40 stron

Format: 216×285

Cena: 36,99

ISBN: 978-83-281-3279-5

Grupa docelowa: 8+ lat

Premiera: 18.04.2018

Fantastyczna książka stymulująca młode umysły do nietuzinkowego i logicznego myślenia! Oto intrygująca i zabawna historia Heinza, który wędrując po mieście, poszukuje rozwiązania pewnej niedającej mu spokoju zagadki…

Autor tej opowieści, słynny XX-wieczny filozof Walter Benjamin, ukrył w tekście dodatkowo aż 30 zagwozdek, z którymi czytelnik musi poradzić sobie sam. W książce jest 15 celowo popełnionych błędów i 15 dodatkowych pytań na końcu. Za każdy wytropiony błąd można przyzna

sobie jeden punkt, a za każdą poprawną odpowiedź na pytanie – aż dwa punkty. Zdobycie kompletu prawidłowych odpowiedzi jest w zasadzie nieosiągalne, a w każdym razie dotąd nikomu się to nie udało… Z tą książką można naprawdę zabłysnąć.

Alpha, Bravo, Charlie. O kodach na morzu

Autor: Sara Gillingham

Ilustrator: Sara Gillingham

Tłumaczenie: Katarzyna Dłużniewska-Łoś, Ane Piżl

Oprawa: twarda

Objętość: 120 stron

Format: 280×230

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-3299-3

Grupa docelowa: 8+ lat

Premiera: 18.04.2018

Piękna i pierwsza w historii książka dla dzieci o kodach nautycznych! Nautyka to wiedza żeglarska, którą trzeba mieć, aby móc prowadzić statek. Flagi sygnałowe, alfabet Morse’a, sygnalizacja semaforem, alfabet fonetyczny – wszystkie te formy porozumiewania się były od wieków stosowane przez marynarzy i żeglarzy na morzach i oceanach, a zdarza się, że są używane także dziś! Jednak za pomocą tych kodów mogą porozumiewać się przecież nie tylko statki! Można dzięki nim zaszyfrować niemal każdą tajną wiadomość!

PAPA-OSCAR-WHISKEY-OSCAR-DELTA-ZULU-ECHO-NOVEMBER-INDIA-ALPHA!

Nareszcie kody morskie zostały rozszyfrowane! Dla młodszych i starszych entuzjastów szyfrów i morza – pozycja obowiązkowa.

O kodach na morzu. Zeszyt

Autor: Adelina Sandecka

Ilustrator: Adelina Sandecka

Oprawa: zeszytowa

Objętość: 48 stron

Format: 280×210

Cena: 9,99

ISBN: 978-83-281-3315-0

Grupa docelowa: 8+ lat

Premiera: 18.04.2018

Aktywnościowy zeszyt, dzięki któremu można samodzielnie przygotować flagi sygnalizacyjne i zaszyfrować dzięki nim tajne wiadomości! Na okładce znajduje się ściąga, dzięki której wiadomo jaka litera odpowiada której fladze i jakich kredek należy użyć, żeby ją odpowiednio pokolorować.

Zadziwiające życie.

Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?

Autor: Misha Maynerick Blaise

Ilustrator: Misha Maynerick Blaise

Tłumaczenie: Anna Klingofer-Szostakowska

Oprawa: twarda

Objętość: 144 strony

Format: 245×275

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-2245-1

Grupa docelowa: 8+ lat

Premiera: 14.03.2018

Kto zakwestionuje majestat rozgwieżdżonego nieba, widzianego z dala od świetlnego zanieczyszczenia miasta? Kto nigdy nie czuł dreszczu emocji w gęstym lesie, położonym wiele kilometrów od ponurego centrum handlowego? Kontakt z naturą poszerza naszą perspektywę i dodaje nam życiowej energii. Tym z nas, którzy spędzają większość życia w miejskim otoczeniu, czasem może się wydawać, że dzika przyroda to zupełnie inny świat.

Jednak codziennie, w każdej chwili, nieważne, gdzie się znajdujemy, jesteśmy połączeni z tajemniczymi procesami zachodzącymi we wszechświecie. Gdy popijamy poranną kawę pochyleni nad smartfonem, każda komórka naszego ciała znajduje się w nieustannym ruchu, przechodząc przez burzliwe cykle wzrostu, śmierci i odrodzenia. Gdy tkwimy w korku w drodze do pracy, bierzemy czynny udział w historii relacji ze wszystkimi istotami w ziemskiej biosferze. Dzika przyroda nie jest czymś „hen, daleko”, do czego mamy dostęp tylko przy okazji wyprawy pod namiot; otacza nas i jest w nas samych przez cały czas. To, jak budujemy nasze miasta i przeżywamy życie, stanowi bezpośredni przejaw tego związku.

Książka „Zadziwiające życie…”jest prostym przypomnieniem naszej zdumiewającej, głębokiej więzi ze światem i wszystkimi jego stworzeniami, zarówno ludźmi, jak i nieludźmi. Przypomina nam o tym, że stanowimy jedną rodzinę, dzielącą jedną wspólną ojczyznę, a Ziemia jest źródłem wszystkich naszych dóbr materialnych: ubrania, jedzenia czy samochodów. Na koniec, jest to przypomnienie, że sami jesteśmy żywym wcieleniem nieskończenie wielkiego i tajemniczego wszechświata.

To pozycja dla młodych naukowców ciekawych świata i ich rodziców, którzy nie zawsze potrafią odpowiedzieć na pytania dzieci… Czy mamy świadomość, że każdy atom naszego ciała składa się z pozostałości gwiazd i potężnych galaktycznych eksplozji? Albo że nasz mózg w prawie 80% składa się z wody? Czy uwierzymy, że grzybom jest genetycznie bliżej do człowieka niż do świata roślin? A my, ludzie, jesteśmy połączeni tą samą biochemiczną podstawą ze wszystkimi żywymi istotami na Ziemi – od jednokomórkowej ameby po wielkiego płetwala błękitnego! Prawda czy fałsz? Każdy czytelnik może sprawdzi

sam! Gwarantujemy, że po przeczytaniu tej książki już nigdy tak samo nie spojrzymy na swojego kota, psa czy rybkę w akwarium. Albo patyczaka.

Tagi: Egmont

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.