Kwietniowe hity od DW REBIS

Kwietniowe hity od DW REBIS

Przegląd

 

CZŁOWIEK, KTÓRY WSPINA SIĘ NA DRZEWA

James Aldred

 

 

Przełożył Norbert Radomski

ISBN 978-83-8062-350-7

Seria Varia

Premiera: 17 kwietnia 2018

 

Reportażysta i dokumentalista BBC o pasji, odwadze i spełnianiu marzeń!

 

Olbrzymie drzewa, opisane przez Jamesa Aldreda są pełne cudów; jego fascynująca książka to opis prawdziwej przygody.

Peter Wohlleben, autor międzynarowdowego bestsellera Sekretne życie drzew

 

Jak to jest, znaleźć się na czubku figowca dusiciela na Borneo? Albo wisieć na linie w rynsztunku bojowym, aby sfilmować gniazdo harpii w Wenezueli? Albo wspinać się bez asekuracji w Kongu, żeby zobaczyć coś więcej niż słonie i goryle na dnie lasu? Albo spać w hamaku rozpiętym na wierzchołku eukaliptusa w Australii, ponad osiemdziesiąt metrów nad ziemią?

Dla Jamesa Aldreda wspinaczka po drzewach jest nie tylko profesją i źródłem utrzymania, ale i ogromną życiową pasją. Dorastał na skraju New Forest w południowej Anglii i już od wczesnego dzieciństwa uwielbiał przyrodę, szczególnie drzewa. Nic więc dziwnego, że zajął się arborystyką, a potem fotografią i filmem przyrodniczym, dołączając między innymi do ekip realizatorskich Davida Attenborough.

Wspomnienia Aldreda znakomicie oddają głęboką miłość do dzikiej i nieokiełznanej przyrody.

 

„Znakomita lektura – niesamowite przygody i dramatyczna nowa perspektywa z ramion olbrzymów świata”.

Chris Packham

 

James Aldred jest dokumentalistą specjalizującym się w kręceniu filmów przyrodniczych na dużych wysokościach. Przez 20 lat współpracował ze stacjami BBC i National Geographic. Wziął udział w realizacji m.in. Życia ssaków i Planety Ziemi. Człowiek, który wspina się na drzewa jest jego pierwszą książką.

 

O CZŁOWIEKU, KTÓRY STRACIŁ CIEŃ

Joyce Carol Oates

 

Przełożyła Katarzyna Karłowska

ISBN 978-83-8062-179-4

Seria Salamandra

Premiera: 3 kwietnia 2018

 

Czy można kochać kogoś, kto nie jest w stanie odwzajemnić uczucia, bo nie pamięta, że cię kiedykolwiek poznał?

W 1965 roku młoda neuropsycholożka Margot Sharpe, początkująca badaczka, poznaje przystojnego, wykształconego, obdarzonego charyzmą Elihu Hoopesa, człowieka cierpiącego na ciężką amnezję. To spotkanie na zawsze naznaczy nie tylko jej karierę naukową, ale i ścieżkę życia.

O człowieku, który stracił cień to nadzwyczaj oryginalna opowieść o zakazanej miłości i tajemnicach psyche, napisana w precyzyjnym i zarazem emocjonalnym stylu charakterystycznym dla autorki. Dzieło wybitne i strukturalnie złożone, które zgłębia najciemniejsze zakamarki umysłu i ukazuje świetlistą prawdę o ludzkim sercu.

Joyce Carol Oates (ur. 1938) – powieściopisarka, dramaturg, poetka i eseistka. Jest profesorem Princeton University i członkiem American Academy of Arts and Letters, laureatką wielu nagród literackich. W Polsce znana jest m.in. z wydanych przez REBIS powieści: Zabiorę cię tam, Czarna topiel, Blondynka, Wodospad, Mama odeszła, Córka grabarza, Moja siostra, moja miłość, Niebieski ptak, Opowieść wdowy, Przeklęci oraz Kartagina.  Od wielu lat pisarka uważana jest za jedną z czołowych kandydatek do literackiej Nagrody Nobla.

 

EUROPA JESIENIĄ

Dave Hutchinson

 

Przełożył Jan Pyka

ISBN 978-83-8062-193-0

Seria Science fiction

Premiera: 17 kwietnia 2018

 

Najlepsza powieść SF 2016 roku według British Science Fiction Association

 

„Pierwszorzędna SF z fabułą szpiegowską w stylu Johna le Carré”.

                                                                                 Adrian Tchaikovsky          

 

Zjednoczona Europa należy już do przeszłości. W następstwie kryzysów gospodarczych i niszczycielskiej pandemii rozsypała się jak puzzle i wciąż się dzieli. Powstają coraz mniejsze państwa i quasi-państewka. Niepodległość ogłaszają nawet linie kolejowe, rezerwaty przyrody i statki wycieczkowe.

W tym raju szpiegów i przemytników swego miejsca na ziemi szuka Rudi, kucharz z krakowskiej restauracji. Zwerbowany przez tajemniczą organizację odbywa szkolenie wywiadowcze i wkrótce zostaje jej tajnym kurierem. Krąży po kontynencie, wymykając się jawnym oraz tajnym służbom, i z zadania na zadanie zaczyna sobie uświadamiać, że za spiskami i kontrspiskami, w których uczestniczy, za sporami, które toczą kraje Europy, mogą stać postaci z zupełnie innej rzeczywistości…

 

Cykl „Pęknięta Europa”:

Europa jesienią

Europa o północy

Europa w zimie

 

Dave Hutchinson urodził się 1960 r. w Sheffield. Studiował amerykanistykę na University of Nottingham. Przez 25 lat pracował jako dziennikarz. Autor czterech powieści i licznych zbiorów opowiadań.

  

GNIAZDO

Terry Goodkind

 

Przełożyła Lucyna Targosz

ISBN 978-83-8062-283-8

Seria Thriller

Premiera: 17 kwietnia 2018

 

Zło ma swoje źródło.

Znajdź je w GNIEŹDZIE!

Goodkind zabiera czytelników w niebezpieczną wyprawę do zaułków darknetu, w mroczne zakątki naszych umysłów i do źródeł tego, co znaczy być człowiekiem.

 

Kate Bishop niespodziewanie zostaje wciągnięta w sprawę brutalnego zabójstwa Przy tej okazji dokonuje zaskakującego odkrycia – potrafi rozpoznawać morderców po samym spojrzeniu w ich oczy.

Kate, próbując zrozumieć ten dar, coraz bardziej pogrąża się w mrocznym świecie kryminalistów. Poznaje Jacka Rainesa, tajemniczego pisarza, który już wcześniej spotykał ludzi z podobną zdolnością. Jack twierdzi, że Kate z powodu swojego talentu jest w wielkim niebezpieczeństwie i że tylko on może jej pomóc.

Na Kate i Jacka zaczynają polować superdrapieżcy, wyjątkowo okrutni i bezwzględni mordercy, którzy nie cofną się przed niczym. Walcząca o życie Kate nie jest jednak tak do końca pewna, czy i Jack nie ma wobec niej wrogich zamiarów…

Terry Goodkind zyskał światową sławę cyklem fantasy „Miecz Prawdy”, wydanym w łącznym nakładzie ponad 25 milionów egzemplarzy (w Polsce – 230 tysięcy) i przełożonym na ponad 20 języków. Na podstawie cyklu zrealizowano pod nadzorem Sama Raimiego dwusezonowy serial. Goodkind bierze udział w amatorskich i półprofesjonalnych wyścigach samochodowych.

 

KONIEC ŚMIERCI

Cixin Liu

 

Przełożył Andrzej Jankowski

ISBN 978-83-8062-285-2

Seria Science fiction

Premiera: 3 kwietnia 2018

 

Trzeci tom oszałamiającego rozmachem chińskiego bestsellera,

który stał się wydawniczym fenomenem w USA

 

KSIĄŻKA LAUREATA

NAGRODY HUGO

„Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię!” – Barack Obama, były prezydent USA, o Problemie trzech ciał

Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi. Dzięki zdobyciu trisolariańskiej wiedzy Ziemia przeżywa wyjątkowy okres dobrobytu. Ludzka nauka się rozwija, a Trisolarianie poznają ziemską kulturę, więc wydaje się, że obie cywilizacje będą mogły dalej współpracować. W tej epoce budzi się z hibernacji Cheng Xin, ekspertka techniczna z początków dwudziestego pierwszego wieku. Przynosi ze sobą wiedzę o zapomnianym programie z czasów kryzysu, który może na zawsze zburzyć równowagę między dwoma światami. Czy ludzkość sięgnie do gwiazd, czy też umrze w kołysce?

 

Cixin Liu (ur. 1963 r.) to największa gwiazda chińskiej i wschodząca gwiazda światowej fantastyki. W 2015 roku za Problem trzech ciał zdobył nagrodę Hugo dla najlepszej powieści, po raz pierwszy w historii przyznaną tłumaczonemu tekstowi. Książka znalazła się także w finale nagród Nebula, Prometeusza, Locusa i Johna W. Campbella. Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, uznał ją za jedną z najbardziej wartych przeczytania książek roku, a prezydent Barack Obama zabrał ją na urlop na Hawajach. Koniec śmierci zdobył w 2017 roku nagrodę Locusa oraz nominowany był do nagród Hugo, Dragon i Goodreads. Polskim czytelnikom Cixin Liu znany jest również z doskonałego opowiadania Wędrująca Ziemia, zamieszczonego w kultowej antologii Kroki w nieznane (2014).

 

 

NA ZNAK TRYUMFU

David Weber

 

 

ISBN 978-83-8062-219-7

Seria Science fiction

Premiera: 10 kwietnia 2018

 

IX tom cyklu „Schronienie”

 

Mimo swego bogactwa Charis był niewielką wyspiarską domeną, więc zwycięstwo Kościoła Boga Oczekiwanego wydawało się nieuniknione. Za Charisem stały jednak potężne siły – król i jego dziedzic, Bractwo Świętego Zherneau i Merlin Athrawes, cybernetyczny awatar dawno poległej kobiety, chcący zerwać okowy kłamstwa, którymi Kościół niewolił ciała i umysły. I tak osiem lat po rozpoczęciu krwawej wojny to nie Charis chyli się ku upadkowi.

Jednak przywódcy Kościoła Boga Oczekiwanego wciąż dysponują niezmierzonymi bogactwami oraz zakazanymi wcześniej nowoczesnymi technologiami. Całe Schronienie szykuje się do decydującej bitwy między tymi, którzy wierzą w wolność, i tymi, którzy chcą ich zepchnąć w niebyt.

Koniec tej waśni może być jeden – przegrany zostanie zniszczony.

David Weber, bestsellerowy autor militarnej SF i popularnych na całym świecie cykli „Honor Harrington”, „Starfire” i „Schronienie”, podbija czytelników powieścią fantasy z domieszką przygód spod znaku płaszcza i szpady i uroczego humoru. Aż 22 tytuły Webera trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”, a łączny nakład jego książek przekroczył już 7 milionów egzemplarzy.

 

 

NOWE NIEBO

Hanna Cygler

 

 

ISBN 978-83-8062-329-3

Seria Polska literatura współczesna

Premiera: 17 kwietnia 2018

 

 

Najnowsza powieść autorki bestsellerowej Greckiej mozaiki!

Takiej powieści w polskiej prozie jeszcze nie było! Stany Zjednoczone przełomu XIX i XX wieku, ludzie śniący amerykański sen i emigranci z Kaszub.

Matylda Halman stawia wszystko na jedną kartę i wraz z osieroconymi przez brata dziećmi emigruje za ocean. Trafia do Winony w Ameryce, gdzie już wcześniej osiedliło się wielu Kaszubów. Zderzenie z nową rzeczywistością jest twarde. Los nie oszczędza rodziny Halmanów, jednak ani Matylda, ani jej podopieczni się nie poddają. Walczą o lepsze życie, choć jego ścieżki są kręte i pełne wybojów. Najtrudniejszą wybiera Felicja, zakochana w półkrwi Indianinie ulubienica Matyldy, która chce być sobą. A to kosztuje…

Czy bohaterowie odnajdą się w nowym świecie? Czy otworzy się przed nimi nowe niebo?

 

Hanna Cygler – jedna z najpoczytniejszych polskich pisarek. Chętnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną. Przez lata pracowała jako wolontariusz w Domu Dziecka im. J. Korczaka w Gdańsku, aktywnie wspiera akcje związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet. Dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści obyczajowe, współczesne i historyczne. Przez dziennikarzy i krytyków literackich okrzyknięta polskim Jeffreyem Archerem w spódnicy. Cygler jest autorką ciekawą świata i ludzi, chętnie wykorzystuje historie z życia wzięte, które podrasowuje fabularnie, umiejętnie posługując się schematami prozy gatunkowej.

Dom Wydawniczy REBIS opublikował dotąd 19 książek tej autorki. Ich łączny nakład wynosi ponad 150 000 egzemplarzy.

 

 

POKONAĆ MUR. WSPOMNIENIA

Marina Abramović

 

 

ISBN 978-83-8062-173-2

Seria Biografie i powieści biograficzne
Premiera: 24 kwietnia 2018

 

„Doświadczyłam wolności absolutnej – czułam, że moje ciało nie zna ograniczeń, że ból nie ma żadnego znaczenia, że nic się nie liczy – i to mnie upoiło”.

– Marina Abramović

Osnową książki Pokonać mur jest historia zgoła operowego romansu – dwunastoletniej współpracy artystki z performerem Ulayem i ich podróży furgonetką po Europie, często bez grosza przy duszy; związku, który dobiegł dramatycznego końca na Wielkim Murze w Chinach. Opowieść Mariny, momentami poruszająca, pełna przygód i po prostu zabawna, opisuje jej wyjątkową karierę artystyczną związaną z poddawaniem ciała ekstremalnym próbom strachu, bólu, wyczerpania czy zagrożenia w dążeniu do emocjonalnej i duchowej przemiany.

 

Książka Pokonać mur, która sama w sobie stanowi niezwykły performans, w obrazowy i wyrazisty sposób przedstawia bezprzykładne życie wyjątkowej artystki.

 

Marina Abramović  – artystka, córka bohaterów II wojny światowej, dorastała w Jugosławii rządzonej przez Titę w atmosferze surowego etosu pracy. Nic nie zdołało jednak poskromić jej nienasyconej ciekawości świata, pragnienia kontaktu z ludźmi ani specyficznego, bałkańskiego poczucia humoru, którymi przesycone są jej życie i sztuka.

W 2010 roku ponad 750 tysięcy ludzi ustawiło się w kolejce, by wziąć udział w retrospektywie Mariny Abramović w Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) w Nowym Jorku – usiąść naprzeciw artystki i nawiązać z nią milczące porozumienie. Performans trwał niespotykanie długo – ponad 700 godzin. Został zorganizowany dla uczczenia pięćdziesięciolecia przełomowych akcji artystycznych Mariny Abramović i po raz kolejny udowodnił drzemiący w niej żywioł natury.

 

 

WIELKIE OBLĘŻENIE MALTY

Bruce Ware Allen

ISBN 978-83-8062-205-0

Seria Historia
Premiera: 17 kwietnia 2018

 

Rozstrzygająca dla wojny imperiów bitwa, która wyznaczyła granice Europy na 500 lat.

 

Wiosną 1565 roku olbrzymia flota osmańska wylądowała na Malcie, niewielkiej wyspie na Morzu Śródziemnym między Afryką Północną a Sycylią, głównej siedzibie zakonu joannitów i jego charyzmatycznego wielkiego mistrza Jeana de la Valette’a. Wygnani z Rodos przez sułtana Sulejmana Wspaniałego rycerze św. Jana zajęli wówczas ostatni bastion broniący Sycylii, południowej Italii i dalszych krajów europejskich przed muzułmańską nawałą. Zjednoczone siły Turków, Arabów i korsarzy berberyjskich wielokrotnie przewyższały liczebnie chrześcijańskich obrońców, którzy tego upalnego lata stawili im czoła w krwawej, straceńczej  walce o ów centralny punkt Morza Śródziemnego.

W Wielkim oblężeniu Malty Bruce Ware Allen opisuje polityczny kontekst osmańskiego najazdu, wyjaśnia szczegóły strategii i taktyki obu stron i ujawnia wpływ arcyludzkich osobowości obu dowódców, muzułmańskiego i chrześcijańskiego, na bieg wydarzeń. Oparte na olbrzymiej ilości badań naukowych i nowych materiałach źródłowych, Wielkie oblężenie Malty stanowi żywą, nową opowieść o jednej z najsłynniejszych bitew z początków historii nowożytnej — wydarzeniu, którego reperkusje odczuwamy po dziś dzień.

 

Bruce Ware Allen pisał o regionie Morza Śródziemnego w XVI wieku dla takich czasopism jak „Military History Quarterly”, „Military Heritage” czy „Treasures of Malta” (wydawanych przez Maltańskie Stowarzyszenie Historyczne). Dorastał w Nowym Jorku, Holandii i Włoszech. Studiował w Duke University.

 

 

PAX ROMANA

Adrian Goldsworthy

 

Przełożył Norbert Radomski

ISBN 978-83-8062-204-3

Seria Historia
Premiera: 3 kwietnia 2018

 

Pasjonująca i niezmiernie pouczająca analiza metod, jakimi starożytni Rzymianie powiększali i kontrolowali swoje imperium”.

Lawrence D. Freedman, www.foreignaffairs.com

 

Pax Romana przyniósł niezwykły okres pokoju i stabilności, jaki rzadko zdarzał się wcześniej bądź później. Rzymianie jednak byli przede wszystkim zdobywcami, którzy siłą zajęli rozległe tereny sięgające od Eufratu na wschodzie po wybrzeże Atlantyku na zachodzie. Byli agresywni i bezwzględni, a podczas tworzenia ich imperium miliony straciły życie lub wolność. Czym więc był tak naprawdę ów „pokój rzymski” i co oznaczał dla ludzi, którzy chcąc nie chcąc znaleźli się w zasięgu jego oddziaływania?

Ceniony historyk Adrian Goldsworthy opowiada dzieje tworzenia imperium, wyjaśniając, jak i dlaczego Rzymianom udało się opanować tak znaczną część świata, i rozważając, czy pozytywny obraz pax Romana jest prawdziwy. Ta nowatorska i rzetelna książka zabiera czytelnika w podróż od krwawych podbojów agresywnej republiki, poprzez epokę Cezara i Augusta, do złotego okresu pokoju i dobrobytu pod rządami takich cesarzy, jak Marek Aureliusz, dając wyważony i wielowymiarowy obraz życia w imperium rzymskim.

 

Adrian Goldsworthy uzyskał doktorat na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jego pierwsza książka, Armia rzymska na wojnie, została uznana za imponujące dzieło, oryginalne w podejściu do tematu i znakomite pod względem stylu. Siedem kolejnych sprzedało się w ponad ćwierci miliona egzemplarzy; przetłumaczono je na kilkanaście języków. Po polsku ukazały się  biografia Cezara oraz W imię Rzymu. Pisarz regularnie współpracuje też przy tworzeniu dokumentalnych programów telewizyjnych poświęconych epoce rzymskiej.

 

 

JAK KOBIETY PODEJMUJĄ DECYZJE

Therese Hudson

 

Przełożyła Bożena Jóźwiak

ISBN 978-83-8062-143-5

Seria Poradniki i podręczniki biznesowe
Premiera: 10 kwietnia 2018

 

Co jest prawdą, a co mitem oraz jakie strategie są najlepsze?

Książka, którą powinna przeczytać każda kobieta.

 

Mężczyźni i kobiety odmiennie podchodzą do decyzji, choć niekoniecznie z powodów, które nam wmawiano. Stres? U kobiet korzystnie wpływa na koncentrację. Pewność siebie? Zdrowa dawka wątpliwości prowadzi do znacznie trafniejszych decyzji. Wbrew powszechnemu mniemaniu kobiety są równie stanowcze jak mężczyźni. Dlaczego zatem kobiece decyzje często są kwestionowane i kobieta musi stale od nowa udowadniać

Jak kobiety podejmują decyzje rozprawia się z mitami na ten temat – mitami, w które wierzą również kobiety. Poprzez analizy i ciekawe relacje pokazuje nam, jak działają uprzedzenia. Każda kobieta musi przeczytać tę opartą na gruntownych badaniach i świetnie napisaną książkę. Dzięki przedstawionym w niej użytecznym taktykom zyska pewność siebie, która pozwoli jej podejmować lepsze decyzje. Mężczyźni też powinni zapoznać się ze strategiami, które pomagają kobietom stawać się wspaniałymi liderami!”

JOANNA BARSH, współautorka bestsellerów How Remarkable Women Lead i Centered Leadership.

THERESE HUSTON, doktor psychologii poznawczej oraz założycielka i dyrektorka Center for Excellence in Teaching and Learning (obecnie Center for Faculty Development), od piętnastu lat pomaga ludziom w podejmowaniu lepszych decyzji. Pisze też artykuły do „New York Timesa” i „Harvard Business Review”.

www.theresehustonauthor .com

 

 

 

Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.