Wręczenie Nagrody „Nowych Książek” za rok 2017

Wręczenie Nagrody „Nowych Książek” za rok 2017

Przegląd

Dyrektor Instytutu Książki i zespół miesięcznika „Nowe Książki”  zapraszają na uroczystość wręczenia Nagrody „Nowych Książek” za rok 2017 Piotrowi Matywieckiemu, autorowi książki „Stary gmach” (wyd. Towarzystwo Więź).

Laudację wygłosi Iwona Smolka. Nagrodę ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Gala wręczenia nagrody odbędzie się 13 lutego, we wtorek o godzinie 18.00 w Klubie Księgarza (Rynek Starego Miasta 22/24, Warszawa).

„Stary gmach” to erudycyjna opowieść Piotra Matywieckiego o fenomenie Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Biblioteka to nie tylko wielkie zbiorowisko książek, ale także szczególna atmosfera lektury, stan skupienia, czytelnicy o swoich specyficznych, niekiedy zaskakujących, nawykach i wędrówka myśli, która zaprowadzić nas może w miejsca zupełnie nieoczekiwane.

Wcześniej książka otrzymała nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej za styczeń 2017 roku, była też nominowana do Nagrody Nike 2017.

Nagrodę przyznaje redakcja miesięcznika „Nowe Książki”. Jury podejmuje decyzję, biorąc pod uwagę pierwsze wydania książek opublikowanych w roku kalendarzowym, którego dotyczy Nagroda oraz w grudniu roku poprzedniego.

 

za www.laboratorium.wiez.pl

 

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.