Podwodna Armia Hitlera. U-Booty

Przegląd

 

www.rm.com.pl

,,Podwodna armia Hitlera” to pasjonujący i zarazem brutalnie realistyczny zbiorowy portret ludzi, którzy walczyli i ginęli w wodach Atlantyku w jednej z najważniejszych batalii II wojny światowej.

Niniejsza książka, której autorem jest Philip Kaplan opisuje życie na pokładzie U-Bootów, odtworzone na podstawie różnych opublikowanych tekstów, listów, dzienników i wspomnień, prozy i poezji. Przedstawia obraz codziennej egzystencji załóg niemieckich okrętów podwodnych, a także dramatyczne wydarzenia, które były ich udziałem. Znajdziemy tu barwne opisy emocji, jakich doznawali marynarze z U-Bootów, począwszy od kapitana, a na mechaniku skończywszy.

Powszechnie uważano, że załogi U-Bootów składały się z samych ochotników; w istocie było inaczej. Mimo pewnego poczucia dumy z przynależności do Ubootwaffe, każdy marynarz wiedział, że czekały go rejsy bojowe w iście piekielnych, klaustrofobicznych, niehigienicznych warunkach, w cuchnącym wnętrzu U-Boota; rejsy, będące ekstremalną próbą psychicznej i fizycznej wytrzymałości, a szansa ich przeżycia była mizerna. Z 39 000 ludzi, którzy wyszli w morze na pokładach U-Bootów, w walkach zginęło 27 491, a kolejnych 5000 dostało się do niewoli.

Książka, nad którą patronat medialny sprawują portale www.sztukater.pl, www.granice.pl oraz www.nowastrategia.pl dostępna jest w cenie 29,99 zł na stronie internetowej Wydawnictwa RM www.rm.com.pl oraz w księgarniach.

Kategorie: Historia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.