Nowości w Impulsie

Przegląd

Jednym z podstawowych filarów Oficyna Wydawniczej „Impuls” jest pedagogika i edukacja a w tym logopedia, nie dziwi zatem, że najnowsza publikacja IMPULSU dotyczy zagadnień logopedii wśród naszych najmłodszych czytelników.

Magdalena Mruk, w publikacji Rysowane wierszyki.prezentuje wiersze powstały w trakcie zabaw plastycznych z jej trzyletnią córeczką oraz podczas pracy z dziećmi przedszkolnymi. Wierszyki dostarczyły dzieciom mnóstwo radości przy próbie tworzenia rysunków oraz pozwoliły im uwierzyć w swoje możliwości. Mamy nadzieję, że również dla innych dzieci w wieku przedszkolnym będą świetną okazją do wspólnej zabawy z rodzicem bądź nauczycielem.
Rysowane wierszyki składają się z rysunków i rymowanek opisujących powstający obrazek. To forma ćwiczeń, które wzmacniają motywację do czynności grafomotorycznych i pobudzają procesy poznawcze, takie jak spostrzeganie, myślenie, uwaga. Z tą książeczką każde dziecko polubi rysowanie oraz odkryje swoje zdoln
ości.


Poleca wydawca: http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/rysowane-wierszyki,1949.html

Drugą polecaną nowością w ofercie Oficyny Impuls jest książka naukowa. Jak ocenia prof. zw. dr. hab. Zbyszko Melosik: to publikacja stojąca na bardzo wysokim poziomie merytorycznym – i to zarówno w kontekście […] założeń teoretycznych i metodologicznych, narracji oraz argumentacji, jak i konkretnych rezultatów analitycznych. […] Książka Bożeny Majerek konstruktywnie wpisuje się w obecne […] dyskusje na temat przemian kultury współczesnej i związanych z nimi rekonstrukcji tożsamości człowieka. […]
Autorka dobrze porusza się w niej po „teoriach” i „rzeczywistościach” […], a przeprowadzane narracje są mocno osadzone – w wyznaczonej przez tytułowy problem – logice pracy. […] Bożena Majerek nie konfrontuje wyłaniających się z analiz obrazów teorii, myśli i rzeczywistości, czy wyników dociekań badawczych z jakimkolwiek obrazami „idealnymi” czy „postulowanymi”. […] Literatura […] jest bardzo reprezentatywna dla badanego problemu; jej bogactwo i dogłębność wykorzystania stanowi bardzo ważną zaletę książki. Autorka wykazuje przy tym dużą wrażliwość na przemiany kultury współczesnej i przemiany tożsamości, potrafiąc je jednocześnie bardzo dobrze „skonceptualizować” oraz poddać wnikliwej analizie. Wykazuje się przy tym ogromną erudycją, a także umiejętnością myślenia w kategoriach interdyscyplinarnych (nauka o edukacji, socjologia kultury, psychologia itd.).

Pozycja obowiązkowa!

Poleca wydawca: http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/niepewnosc-w-spoleczenstwie-wspolczesnym,1948.html 

Kategorie: Edukacja
Tagi: Impuls

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.