Nowości wydawnicze na rok 2018!

Przegląd

Mijający 2017 rok przyniósł wiele ciekawych tytułów Wydawnictwa MAC oraz Dwukropek, które bez wątpienia przypadły do gustu małym czytelnikom. Takie tytuły jak „Nocny Ogrodnik Jonathana Auxiera czy „Wielcy wynalazcy” Marcina Jamkowskiego spotkały się z wieloma pozytywnymi opiniami! W rok 2018 również wkroczymy z ciekawymi pozycjami książkowymi, które muszą znaleźć się na półce młodych miłośników literatury.

Na początek proponujemy kontynuację przygód Buźki z pierwszej części 100 sukienek „Jeśli magia działa” Wydawnictwa Dwukropek.

Wewnątrz zaczarowanego zamku znajduje się tajemnicza szafa z setką magicznych sukien, których nikt nie nosi. Okazuje się, że każda sukienka ma moc, która dowolną osobę może zmienić w kogoś innego. Niestety, od jakiegoś czasu w zamku mają miejsce niepokojące wydarzenia: ktoś niszczy ubrania, giną przedmioty służących, a nawet cenna biżuteria księżniczki Mariposy. Buźka oraz jej przyjaciel Roger są przekonani, że widzieli ducha włóczącego się po korytarzach zamku. Czy sprawcą całego zamieszania może być tajemnicza zjawa? Słodka Buźka oraz jej przyjaciel Roger postanawiają działać. Czy mimo grożącego im niebezpieczeństwa dadzą radę rozwiązać zagadkę? Z pomocą 100 sukienek istnieje cień szansy, że im się uda.

Kolejna propozycja nosi zabawny i przewrotny tytuł „Zamieniłem brata przez Internet” Wydawnictwa Dwukropek.

Któż czasem nie marzył o tym, by pozbyć się swojego brata lub siostry? Dla Jonny’ego to marzenie może się za chwilę spełnić, a wszystko dzięki www.zamianarodzenstwa.pl. Czyż życie mogłoby być piękniejsze? Ted, ten wstrętny starszy brat, zostanie za chwilę wymieniony na kogoś naprawdę ekstra! Okazuje się jednak, że znalezienie idealnego brata nie jest takie proste, ponieważ każdy kolejny zamiennik podsyłany przez www.zamianarodzenstwa.pl jest dziwniejszy od poprzedniego. Im dalej w las, tym bardziej wady Teda bledną, co więcej, Jonny zaczyna za nim tęsknić. Tylko czy uda się go odzyskać? Próba odbicia Teda to prawdziwe kino akcji dla dzieci 7+, w którym zamiast przemocy mamy do czynienia ze współpracą wszystkich postaci rodzinnego dramatu. Dowcipny język książki i sam pomysł zamiany rodzeństwa z pewnością spodoba się młodym czytelnikom.

Kolejna propozycja, tym razem Wydawnictwa MAC, która będzie dostępna już na początku przyszłego roku, to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i całego świata zwierząt.

Czy wiewiórki sadzą las? Dlaczego żaby moczarowe na wiosnę są niebieskie? Skąd się wzięła nazwa rusałki pokrzywnika – pomarańczowego motyla z czarnymi kropkami? Czy czerwonolicy żółw może zaprzyjaźnić się z żółwiem błotnym? Kto pomoże ślimakowi, gdy na łące pojawi się Ognisty Smok? I dlaczego gdy świeci słońce, dżdżownice nie powinny wybierać się na wycieczki? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące świata przyrody znajdziesz w pełnych humoru i ciepła Bajkach w zielonych spodenkach. Opowiadania zawarte w książce są zaproszeniem do spojrzenia z zachwytem i szacunkiem na zwierzęta, rośliny, wodę i słońce, do odkrycia, jak ciekawy i fascynujący jest świat, w którym żyjemy i który powinniśmy szanować.

Wiadomo: co dwie kropki, to nie jedna!

Tagi: Dwukropek

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.