„Wielcy wynalazcy”

 

„Bez niego nie byłoby epoki renesansu, nowoczesnej nauki i kultury, bo nie byłoby książek. Nawet tej, którą trzymacie w rękach”. O kim mowa? Oczywiście o Janie Gutenbergu, dzięki któremu mamy druk. Kto „na dobre rozświetlił mrok”? Dokonał tego Thomas Edison, wynalazca żarówki. . Jaki byłby dziś świat, gdyby nie wielcy ludzie, którzy wynaleźli druk, aparat rentgenowski, telefon, samochód czy leki? Kim byli? Od kiedy ludzkość może korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw?

22 listopada, nakładem Wydawnictwa Dwukropek, na półkach księgarni pojawią się Wielcy wynalazcy, czyli historia kilkudziesięciu geniuszy, którzy na dobre odmienili świat. To opowieść o wizjonerach, którzy swoim pomysłom nadali realny kształt, a marzeniom poświęcili życie.

Wielcy wynalazcy to skarbnica wiedzy ujęta w 4 rozdziałach: „Rewolucjoniści”, „Władcy światła i elektryczności”, „Mistrzowie podróży” i „Na zdrowie”. Jest to 2. tom serii Wielcy ludzie cyklu, który poświęcony jest wybitnym postaciom. W książce znajdziemy sylwetki m.in. takich wynalazców jak: Alfred Nobel, Benjamin Franklin, Nikola Tesla, Henry Ford czy Alexander Fleming.

 

Wielcy wynalazcy to książka wydana w twardej oprawie i w dużym formacie 250 x 290 mm. Uwagę przyciąga niezwykła grafika Macieja Szymanowicza. Znany ilustrator w zabawny sposób przedstawia wynalazców oraz historię ich wynalazków. Spod jego ręki wyszło kilkadziesiąt rysunków w industrialnym klimacie, które idealnie wpisują się w omawiane epoki.

  

Wydawnictwo Dwukropek – nowa marka Grupy MAC, to najlepsza współczesna literatura tworzona z myślą o dzieciach i młodzieży. Pod szyldem uśmiechniętej buźki ukazują się najważniejsze i najciekawsze serie wydawnicze. Naszych czytelników zabieramy w świat pełen szalonych przygód, dobrej zabawy i tajemniczych postaci. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej literatury.

Wiadomo: co dwie kropki, to nie jedna!

Tagi: Dwukropek

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.