Klub PROZA (10.11-16.11.2017): Spotkanie z Rafałem Wosiem oraz rozmowy z poetami

Klub PROZA (10.11-16.11.2017): Spotkanie z Rafałem Wosiem oraz rozmowy z poetami

Przegląd

W najbliższym czasie czekają nas w klubie Proza (Przejście Garncarskie 2) dwie interesujące dyskusje z poetkami i poetami, którzy w ramach cyklów Z prawej poszarpane i Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze podzielą się swoimi refleksjami na temat pokoleniowości w poezji oraz Internetu jako przestrzeni funkcjonowania współczesnych twórców. Z kolei 15 listopada wyczekiwane spotkanie ze znakomitym publicystą Rafałem Wosiem wokół jego najnowszej książki To nie jest kraj dla pracowników.

W piątkowy wieczór 10 listopada (17:00) odbędzie się kolejna odsłona autorskiego cyklu spotkań poetyckich Pawła Kaczmarskiego i Marty Koronkiewicz Z prawej poszarpane. Tym razem wieczór będzie poświęcony zagadnieniu pokoleniowości. W dyskusji udział wezmą: Małgorzata Lebda, Radosław Jurczak, Dawid Mateusz i Rafał Gawin. Wstęp wolny.

W środę 15 listopada o 18:00 szykuje się niezwykle ciekawe spotkanie ze znanym publicystą Rafałem Wosiem poświęcone jego najnowszej i docenianej przez krytyków książce To nie jest kraj dla pracowników. Autor próbuje w niej odpowiedzieć na wiele ważnych pytań, m.in.: co się stało z pracą na świecie i w Polsce, co się z nią dzieje i wreszcie – co się z nią stanie w przyszłości? Dlaczego tak wielu z nas czuje się wykorzystywanych przez swojego pracodawcę? Dlaczego tak mało zarabiamy? Czy reguły polskiego rynku pracy można zmienić? Warto przyjść, posłuchać lub przyłączyć się do dyskusji, w której udział wezmą także Katarzyna Duda (aktywistka społeczna) i Adam Mrozowicki (kierownik Zakładu Socjologii Ogólnej IS UWr). Rozmowę poprowadzi Michał Syska. Wstęp wolny.

O tym jak funkcjonują współcześni poeci w Internecie porozmawia Irek Grin z młodymi autorkami Julią Szychowiak i Joanną Lech. Zainteresowani tym tematem powinni koniecznie zaplanować udział w spotkaniu Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze 16 listopada o 19:00. Wstęp wolny.

Teatr, koncert, kino

Z pozaliterackich wydarzeń z pewnością nie można opuścić 13 listopada o 18:00 monodramu Bogusława Kierca Mój trup. Ten autorski spektakl wybitnego aktora, reżysera i poety został skomponowany z wierszy Adama Mickiewicza. Bilety kosztują 10 złotych i można je kupić w Klubie Proza (przedsprzedaż trwa od 2 listopada). Z kolei 14 listopada o 20:00 na scenie Prozy wystąpią dwie grupy komików World-Wide Comedy i Wroclove Speakers, które stoczą między sobą stand-upowy pojedynek (występ w języku angielskim). Zapowiada się bardzo zabawnie! Bilety są do kupienia na www.kupbilecik.pl i kosztują 15 złotych (normalny) oraz 10 złotych (studencki).

Dobre informacje mamy także dla miłośników muzyki. 12 listopada o 20:00 zapraszamy na koncert Lille Meets Wrocław. Residency 2nd Edition. To polsko-francuski kwartet muzyków tworzących od wielu lat muzykę awangardową i improwizowaną. Zagrają Ivann Cruz (gitara), Peter Orins (perkusja, elektronika), Marcin Witkowski (perkusja) i Mateusz Rybicki (klarnet). Ich wspólny koncert jest efektem współpracy w ramach rezydencji artystycznej współorganizowanej przez Muzzix, Fundację Avant Art oraz Biuro Wrocław 2016. Wstęp wolny.

Jak co tydzień nie zabraknie w klubie Proza weekendowego kina. Trwa cykl filmowy organizowany przez Wrocławski Dom Literatury pod hasłem Literatura na ekranie. W niedzielę o 18:00 zobaczymy kolejną adaptację dzieła literackiego – tytuł pozostanie niespodzianką do dnia seansu, ale jak zawsze można spodziewać się ekranizacji reprezentującej kinematografię na najwyższym poziomie. Najbliższy seans obędzie się 12 listopada o 18:00. Wstęp do kina w Prozie jest bezpłatny. Jednocześnie warto zapamiętać, że 11 listopada nie odbędzie się projekcja bajek dla dzieci (kinowe Poranki rodzinne). Cykl filmów dla dzieci (w soboty o 11:00) powróci od 18 listopada.

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.