Dzienniki więzienne: fascynujący zapis pobytu w więzieniu słynnego pisarza, lorda Jeffreya Archera

Przegląd

  • Niezwykła literatura faktu, wstrząsające świadectwo skazanego. Pisarz o światowej sławie, polityk z wielką przeszłością, brytyjski lord i celebryta zostaje więźniem dzielącym celę ze skazanymi za najcięższe przestępstwa.
  • Kim jest Jeffrey Archer, autor ponad 20 powieści? Dzienniki zawierają nie tylko opis pobytu w więzieniu słynnego pisarza, ale też wiele odwołań do jego życia.
  • Dzienniki więzienne – głośna premiera Domu Wydawniczego REBIS! Trzy tomy w jednym wydaniu już 5 grudnia 2017 w księgarniach.

 

Kiedy Jeffrey Archer, polityk i jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy angielskich na świecie, został skazany w 2001 roku na cztery lata więzienia za krzywoprzysięstwo i utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości, emocjonował się tym cały kraj. Lord, który wprost z londyńskich salonów trafia za kratki. Uznany polityk, który okazuje się skandalistą. A ponieważ prasa patrzy na ręce służbom więziennym, te – chcąc uniknąć oskarżeń o zbyt pobłażliwe traktowanie sławnego skazanego – umieszczają go w o wiele surowszych warunkach, niż na to zasłużył.

Skandal, proces i uwięzienie ostatecznie zakończyły jego karierę polityczną, ale nie pisarską. Umieszczony między skazanymi za morderstwa, działalność mafijną i handel narkotykami, Archer znajduje ukojenie w niezwykle skrupulatnym zapisie pobytu w więzieniu. Pierwszy tom Dzienników ukazuje się jeszcze w 2002 roku i wywołuje sensację. Każdy chce wiedzieć, co się dzieje z Archerem za kratkami.

Dzienniki więzienne Jeffreya Archera to dokładny zapis – początkowo dzień po dniu, potem rzadszy – jego pobytu w więzieniu (2001 – 2003). To jedyna pozycja reprezentująca literaturę faktu pośród bogatej twórczości literackiej tego autora. Dom Wydawniczy Rebis sprawia fanom dobrej, wnikliwej literatuy nie lada niespodziankę i publikuje w jednym wydawnictwie wszystkie trzy tomy dzienników.

Dzienniki więzienne ukazują się niespełna trzy miesiące po publikacji To był człowiek! Archera – ostatniej książki z cyklu Kronik Cliftonów. Przewrotnie można powiedzieć, że fascynująca seria także w dużym stopniu opisuje autora. Główny bohatera Kronik Harry Clifton to nestor rodziny, mąż wspaniałej kobiety, lord z nadania królowej i poczytny pisarz, czyli ktoś bardzo podobny do ich autora. Na kartach książek Archera pojawiają się autentyczne postacie – politycy, ministrowie czy sama premier Margaret Thatcher.

Cykl Kroniki Cliftonów ukazały się dotychczas: Czas pokaże, Za grzechy ojca, Sekret najpilniej strzeżony, Ostrożnie z marzeniami, Potężniejszy od miecza, W godzinie próby oraz To był człowiek!

Dzienniki więzienne

Przekład: Danuta Sękalska (tomy I i III), Łukasz Praski (tom II)

Oprawa: całopapierowa z obwolutą

Tytuł oryginalny: Prison Diaries, Volume I, Volume II, Volume III

ISBN 978-83-8062-262-3

Wydanie: 1 (2017)

Data premiery wydania: 5 grudnia 2017

Liczba stron: 800

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.