„Zimowy wiatr na twojej twarzy” – nowa powieść Carli Montero, autorki bestsellerowej „Szmaragdowej Tablicy”

Przegląd

Zimowy wiatr na twojej twarzy, to nowa powieść Carli Montero, autorki bestsellerowej Szmaragdowej Tablicy.

Już 25 października książka trafi do księgarń.

 

Carla Montero będzie gościć w Polsce:

26.10 – spotka się z czytelnikami w Warszawie, w Kinie Atlantic o godzinie 18.00

28.10 – spotka się z czytelnikami w Krakowie na Targach Książki o godzinie 16.00

 

Zimowy wiatr na twojej twarzy to najbardziej osobista powieść Carli Montero, a przy tym przejmująca panorama ludzkiego losu, z którego kpi wielka historia.

Lata dwudzieste XX wieku. W górach Asturii rozbija się samolot – ta katastrofa  odmienia życie pewnego mieszkańca wioski leżącej u ich podnóża.  Bohaterowie tej poruszającej powieści biorą udział w hiszpańskiej wojnie domowej, walczą w hiszpańskiej Błękitnej Dywizji na froncie wschodnim i w wyniku zdumiewających zbiegów okoliczności działają w polskim ruchu oporu – mamy tu Warszawę okresu okupacji, walkę w partyzantce, ucieczkę z transportu do Auschwitz. Nie wszyscy odnajdują się w nowym powojennym porządku.

Carla Montero, hiszpańska pisarka, jest absolwentką prawa i zarządzania w biznesie, od zawsze jednak uwielbiała pisać. Jej debiutancka powieść Wiedeńska gra otrzymała nagrodę Circule de Lectores; Szmaragdowa Tablica została bestsellerem także w Polsce (70 tysięcy sprzedanych egzemplarzy) – oprócz nich REBIS opublikował również trzecią powieść Montero: Złota skóra.

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.