„Wielkość codzienna. Inspiracja do życia pełnego sensu”.

Przegląd

Już 11.10.2017 do księgarń trafi książka Wielkość codzienna. Inspiracja do życia pełnego sensu. To zbiór artykułów publikowanych w „Reader’s Digest” ze wstępem i komentarzem Stephena R. Coveya.

Czym jest wielkość codzienna? Co do niej prowadzi? Wg Coveya kluczowe są 3 wybory: wybór działania, wybór celu i wybór zasad. Rodzice i nauczyciele mogą uczynić z tej książki źródło inspiracji dla młodych. Zawodowi mówcy i liderzy biznesu użyją jej jako bazy cytatów . A ty – jak wykorzystasz wiedzę w niej zawartą?

Codziennie dokonujemy wyborów – naucz się robić to tak, aby w oczach innych i własnych być prawdziwie wielkim człowiekiem.

Od czasu do czasu bywamy świadkami heroicznych czynów czy przełomowych odkryć – przejawów wielkości ludzkiego ducha. Istnieje też jednak inna wielkość, mniej spektakularna, lecz dostępna każdemu i bardzo ważna – wielkość codzienna. To właśnie ona, wypływając z ponadczasowych zasad, umożliwia życie pełne głębszego sensu i poczucia spełnienia.

W tym wyjątkowym tomie D.K. Hatch połączył inspirujące opowieści publikowane w „Reader’s Digest” z mądrością i wskazówkami Stephena R. Coveya, autora bestsellerowych 7 nawyków skutecznego działania. Poruszające osobiste historie ludzi znanych i takich jak my, opatrzone refleksjami i celnymi cytatami, zmotywują nas do tego, abyśmy starali się być wielcy na co dzień.

Czasopismo „Reader’s Digest” ukazuje się w 50 krajach, w 21 językach, i co miesiąc sięga po nie 80 milionów czytelników na całym świecie. Jest cenione za wartości humanistyczne, ciekawe reportaże, a także humor i przedstawianie osobistych historii zwykłych ludzi.

Stephen R. Covey (1932-2012) był uznanym doradcą biznesowym, światowej sławy ekspertem od spraw zarządzania, przywództwa, skuteczności działania, rodziny i związków międzyludzkich. „Time” zaliczył go do 25 najbardziej wpływowych Amerykanów współczesnych czasów.

David. K. Hatch jest konsultantem specjalizującym się w dziedzinie przywództwa i efektywności przedsiębiorstw. Podróżuje po całym świecie i doradza organizacjom z listy „Fortune 500”.

 

Kategorie: Biznes i Ekonomia
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.