„W tej bajce nie ma smoka”

Przegląd

Takiej opowieści o smoku jeszcze nie było! Już niebawem na półki księgarni trafi nowość Wydawnictwa Dwukropek, ale…. w tej bajce nie ma smoka! Jak się okazuje smok nie może znaleźć swojej bajki, w której będzie czuł się dobrze, ale, co najważniejsze, zaakceptują go pozostali bohaterowie.

„W tej bajce nie ma smoka” to opowieść pełna wędrówek, poszukiwań i nieprzewidzianych zwrotów akcji. Pokonany przez rycerza smok, uciekł z bajki o królewnie. Wędrując przez inne bajki, pragnie zostać ich głównym bohaterem. Niestety smoka w swojej historii nie chce ani Czerwony Kapturek, ani Trzy świnki, ani Jaś… ten oczywiście od fasoli. Takim oto sposobem smutny smok czuje się niechciany, bo nie może znaleźć swojej bajki. Jak potoczą się losy zagubionego smoka? Czy odnajdzie swoją bajkę? Czy zostanie głównym bohaterem opowieści?
Pięknie zilustrowana opowieść „W tej bajce nie ma smoka” Wydawnictwa Dwukropek zabierze najmłodszych czytelników w niezwykłą wędrówkę po znanych im bajkach, jednocześnie tworząc nową, nieznaną historię.

 

O Wydawnictwie:
Grupa MAC S.A. – www.mac.pl – to jedna z czołowych firm edukacyjnych w Polsce, ze 100% polskim kapitałem. Do Grupy MAC S.A. należą m.in. takie marki, jak: Wydawnictwo MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka. Od ponad 25 lat wspiera nauczycieli i uczniów w codziennej edukacji, wydając podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne, jak również materiały metodyczne. Firma zatrudnia ok. 300 pracowników i współpracowników. Do tej pory wydawnictwo wydrukowało już ponad 80 000 000 książek.

Wydawnictwo z sukcesem rozwija nowy segment książek adresowanych do dzieci i młodzieży. Dotychczas ukazały się m.in.:
Seria „Podróżowniki” nagrodzona prestiżową Nagrodę Magellana w kategorii Wydarzenie Roku 2015 przyznawaną przez Magazyn Literacki „Książki”
Seria „Gdy rodzice byli dziećmi” – sentymentalna podróż do krainy cudownego dzieciństwa i wspaniałej zabawy. Seria składająca się z 6 książek przeznaczona jest dla dzieci, ich rodziców… i rodziców rodziców.
„Peter Nimble”
„Stadiony świata” – niezwykła podróż po stadionach świata – od znanego Wembley, poprzez mekkę fanów piłki – Camp Nou i Santiago Bernabeu, aż po brazylijską Maracanę czy meksykański Estadio Azteca.
Wydawnictwo Dwukropek – to , nowa marka Grupy MAC, to najlepsza współczesna literatura tworzona z myślą o dzieciach i młodzieży. Pod szyldem uśmiechniętej buźki ukazują się najważniejsze i najciekawsze serie wydawnicze. Naszych czytelników zabieramy w świat pełen szalonych przygód, dobrej zabawy i tajemniczych postaci.

Tagi: Dwukropek

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.