Co się czyta w Bolonii? – spotkanie z Grazią Gotti

Przegląd

Zapraszamy księgarzy na kolejne spotkanie z cyklu „Coś więcej niż sklep z książkami”. Z Bolonii – stolicy pięknych książek dla dzieci – przyjeżdża do nas Grazia Gotti, ceniona ekspertka od literatury dziecięcej i jej niestrudzona promotorka.

Grazia przybliży działalność założonego przez nią Giannino Stoppani – stowarzyszenia kulturalnego i kultowej księgarni, w której można dostać najpiękniejsze książki dziecięce z całego świata. Poznamy kulisy pracy przy organizacji bolońskich targów książki dla dzieci oraz dowiemy się, czego księgarze, nauczyciele, bibliotekarze i animatorzy mogą się nauczyć w prowadzonej przez Grazię Accademii Drosselmeier.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 9 października o godzinie 19.30 w Księgarni Dwie Siostry (al. 3 Maja 2, Warszawa).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy:

promocja@wydawnictwodwiesiostry.pl, tel. 792 877 175

O Grazii Gotti:

Pisarka, wydawczyni, działaczka kulturalna, wykładowczyni, założycielka stowarzyszenia kulturalnego i księgarni dla dzieci Giannino Stoppani w Bolonii, członkini Włoskiej Sekcji IBBY. Od kilkunastu lat prowadzi poświęcone literaturze dla dzieci młodzieży studium i centrum badawcze Accademia Drosselmeier.

Więcej o projekcie: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/art-cykl_spotkan_branzowych_pt_cos_wiecej_niz_sklep_z_ksiazkami_.html

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Dwie Siostry

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.