Nagrody na Targach Książki w Krakowie

Nagrody na Targach Książki w Krakowie

Przegląd

W Krakowie, podczas 21 edycji Międzynarodowych Targów Książki przyznano nagrody: „Gaudeamus”, nagrody w konkursie „Edycja”.

Nagrodę “Gaudeamus” za najlepszą publikację, która ukazała się w wydawnictwach uczelnianych zdobyło Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy za pracę Aleksandra Jankowskiego “Malarstwo ścienne drewnianych świątyń Wielkopolski 1795-1939”.

W konkursie “Edycja” na książkę edytorsko doskonałą przyznano sześć równorzędnych nagród.

Wydawnictwo Egmont Polska zostało nagrodzone za próbę artystycznego podejścia do książek dla dzieci wydawanych w ramach projektu “Egmont-Art”.

Wydawnictwo Wytwórnia zostało nagrodzone za “Ilustrowany elementarz polskiego designu czyli 100 projektów narysowanych przez 25 ilustratorów” według koncepcji Ewy Solarz.

Wydawnictwo Druganoga za książkę “Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem” autorstwa Agaty Loth-Ignaciuk.

Wydawnictwo “Warstwy” doceniono za tomik poezji “Minimum” Urszuli Zajączkowskiej, a w szczególności za połączenie poezji ze sztuką edycji.

Wydawnictwo Arkady za kompleksową, zawierającą kilka tysięcy ilustracji publikację “Heraldyka i weksylogia” autorstwa Alfreda Znamierowskiego.

Wydawnictwo Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Wydawnictwo Poznańskie Studia Polonistyczne doceniliśmy za wydanie zbioru reprintów najwybitniejszego polskiego ilustratora średniowiecza Samostrzelnika.

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.