Wrześniowy program w Muzeum Pana Tadeusza: spotkania, warsztaty, nowa wystawa czasowa

Wrześniowy program w Muzeum Pana Tadeusza: spotkania, warsztaty, nowa wystawa czasowa

Przegląd

W wrześniu zapraszamy na szereg wydarzeń, począwszy od warsztatów i wykładów w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa i Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, różnorodnych zajęć w ramach stałych cyklów, aż po wyjątkową wystawę, na której po raz pierwszy zaprezentowane zostaną wszystkie zachowane karty brudnopisu i czystopisu Pana Tadeusza.

Aktualna wystawa czasowa Günter Grass – kolekcja gdańska w drodze potrwa do 17 września; w ramach wydarzeń jej towarzyszących już we wtorek 5 września odbędzie się czytanie tekstów Noblisty przez aktora Macieja Tomaszewskiego. W piątek 29 września zostanie otwarta nowa ekspozycja Inne strony rękopisu „Pana Tadeusza”, na której po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane wszystkie zachowane karty brudnopisu i czystopisu poematu Adama Mickiewicza. Wystawie będą również towarzyszyły przestrzeń ze stanowiskami interaktywnymi zawierającymi zadania dla dzieci i dorosłych oraz program wydarzeń, m.in. warsztaty grafologiczne.

W ramach stałych cykli dla rodzin odbywać się będą Sobotnie warsztaty rodzinne oraz zajęcia Brzdąc w muzeum dla dzieci poniżej 2. roku życia. Podczas Niedzielnego oprowadzania przybliżony zostanie fotograficzny świat Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej, zaś w ramach popularnego cyklu Współcześni romantycy, organizowanego wspólnie z Uniwersytetem SWPS, odbędą się aż dwa wydarzenia. Pierwszy to My, indywidualiści – Strefa Psyche Extra, czyli całodzienne wykłady i warsztaty o współczesnym samotnym romantyku, a tydzień później wykład o perfekcjonizmie i pracoholizmie.

Wśród specjalnych wydarzeń jeszcze we wrześniu odbędzie się seria warsztatów i wykładów w ramach Europejskiego Dnia Dziedzictwa, Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, a także Dzień chińsko-polski, podczas którego uczestnicy będą mogli poznać kaligrafię, doświadczyć ceremonii herbacianej i posłuchać Pana Tadeusza po chińsku.

Od 1 września 2017 promocyjny bilet wstępu za 1 zł, który dotąd obowiązywał we wtorki, jest dostępny w każdą niedzielę. Natomiast podczas trwania wystawy czasowej Inne strony rękopisu „Pana Tadeusza” ekspozycja stała Rękopis „Pana Tadeusza” będzie udostępniona bezpłatnie aż do 5 listopada, zaś wstęp na drugą wystawę stałą Misja: Polska będzie w cenie 12 zł (bilet normalny) i 6 zł (bilet ulgowy).

PROGRAM

wrzesień 2017

każda sobota we wrześniu, godz. 12.00

cykl Sobotnie warsztaty rodzinne

wtorek, 5 września 2017, godz. 17.00

Czytanie fragmentów prozy Güntera Grassa

Maciej Tomaszewski

środa, 6 września 2017, godz. 12.00

Brzdąc dotyka (cykl Brzdąc w muzeum)

9–10 i 16–17 września 2017

Wykład i warsztaty w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

22–27 września 2017

Wykład i warsztaty w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

sobota, 23 września 2017, godz. 13.00–18.00

My, indywidualiści – Strefa Psyche Extra

inauguracja nowego sezonu cyklu Współcześni romantycy

niedziela, 24 września, godz. 10.00–18.00

Dzień chińsko-polski

niedziela, 24 września 2017, godz. 12.00

Piękny świat Grety. Wokół fotografii artystycznej Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej

prowadzenie: Kinga Łaska

cykl Niedzielne oprowadzanie

piątek, 29 września 2017, godz. 18.00

Inne strony rękopisu „Pana Tadeusza”

wernisaż wystawy

sobota, 30 września 2017, godz. 10.00–16.00

Warsztaty grafologiczne dla dorosłych i młodzieży wokół rękopisu Pana Tadeusza

sobota, 30 września 2017, godz. 16.00–18.00

Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą. Jak pracować mądrze? O perfekcjonizmie i pracoholizmie

prowadzenie: Adriana Bernady

* * * *

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny z wyjątkiem Niedzielnego oprowadzania (bilet 1 zł); na warsztaty obowiązują zapisy. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.muzeumpanatadeusza.pl oraz na profilu www.facebook.com/panatadeusza.

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.