Rok 2019 – Rokiem Marka Hłaski?

Rok 2019 – Rokiem Marka Hłaski?

Przegląd

Szanowni Państwo,

informuję, że cel został osiągnięty – pod petycją „Rok 2019 – Rokiem Marka Hłaski” zebraliśmy 1000 podpisów. Petycja e-mailem została przesłana do Marszałka Sejmu RP.
Dziękuję wszystkim, którzy podpisali petycję w/s ogłoszenia przez Sejm RP roku 2019 Rokiem Marka Hłaski. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą kampanię – dosłownie wszystkim, którzy podpisali petycję i ją udostępniali. Szczególnie zaś dziękuję mediom, które nas wspierały i informowały o naszej akcji. Szczególnie baaardzoo dziękuję Czytelniczemu.pl, Wirtualnemu Wydawcy czy Bibliotece Analiz i kwartalnikowi literackiemu „Wyspa”.
W liście do Marszałka Sejmu napisałem:
„Szanowny Panie Marszałku,
poniżej przesyłam linka do petycji internetowej w serwisie avaaz.org „Rok 2019 – Rokiem Marka Hłaski”:
https://secure.avaaz.org/…/Sejm_RP_Rok_2019_Rokiem_Marka_H…/

Jestem inicjatorem zbierania podpisów pod petycją skierowaną do Sejmu R.P. w/w sprawie. Pod petycją zostało złożonych 1000 podpisów.
W 2019 roku mija 50. rocznica śmierci Marka Hłaski, autora „Pierwszego kroku w chmurach”, „Pętli”, „Cmentarzy”, „Następnego do raju”, „Ósmego dnia tygodnia” czy „Pięknych dwudziestoletnich” ‐ jednego z bardziej utalentowanych naszych pisarzy okresu powojennego. Hłasko po dziś dzień jest ikoną polskiej literatury, a jego postać spowija wielka legenda. Bywał określany jako „buntownik bez powodu” czy „polski James Dean” ‐ zawsze wierny sobie, starając się przekazać prawdę o ponurych czasach, w jakich przyszło mu żyć. Jako skazanemu na banicję przez władze PRL, nigdy nie udało mu się powrócić z emigracji do Kraju. Należy mu się cześć, chwała i pamięć!
Głęboko wierzę, że Pan Marszałek podejmie wszelkie możliwe działania, żeby Sejm R.P. w trybie uchwały sejmowej ogłosił rok 2019 Rokiem Marka Hłaski.

Z poważaniem –
JAROSŁAW HEBEL

Ps. W razie potrzeby pozostaję do dyspozycji Pana Marszałka, jak i odpowiednich organów Sejmu R.P.”.

 

fot. profil fb

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.