Palma warszawska. Konkurs na reportaż w ramach Nagrody im. Beaty Pawlak

Palma warszawska. Konkurs na reportaż w ramach Nagrody im. Beaty Pawlak

Przegląd

Ogłoszony został konkurs na reportaż o spotkaniu kultur skierowany do początkujących reportażystów. Konkurs jest realizowany w ramach programu edukacyjnego „Raj na ziemi”, który powstał z okazji 15-lecia istnienia Nagrody im. Beaty Pawlak. Wybrani autorzy wejdą w rolę Uczniów i przez dwa miesiące będą współpracowali z Mistrzyniami reportażu: Izą Klementowską, Katarzyną Surmiak-Damańską i Ewa Winnicką. Zwycięski tekst reporterski zostanie opublikowany na łamach Dużego Formatu.

PALMA WARSZAWSKA. Drzewo poznania swojego i obcego

Konkurs na reportaż o spotkaniu kultur skierowany do początkujących reportażystów.

Jednym z celów programu „Raj na ziemi” jest promowanie nowych, młodych talentów reporterskich. Praca na zasadzie „Mistrz – Uczeń” jest bardzo inspirującym i praktycznym działaniem, które może w znaczniej mierze odkryć i rozwinąć nowy talent pisarski. W drodze konkursu, przy współpracy między innymi z Dużym Formatem i Instytutem Reportażu, wyłonimy 3 osoby (do 30 roku życia) w ciągu jednego roku.

W pierwszej kolejności organizatorzy czekają na pomysły tekstów reporterskich na temat szeroko pojętej różnorodności: społecznej, kulturalnej, historycznej, której doświadczaliśmy lub doświadczamy w mieście Warszawa. W drodze konkursu, przy współpracy między innymi z Dużym Formatem i Instytutem Reportażu wyłonione zostaną trzy najciekawsze pomysły. Następnie, ich autorzy wejdą w rolę Uczniów i przez dwa miesiące 2017 roku będą pracowali nad swoim tekstem z Mistrzyniami reportażu: Izą Klementowską, Katarzyną Surmiak-Damańską, Ewa Winnicką. Najlepszy reportaż poznamy w październiku podczas tegorocznej gali wręczenia Nagrody im. Beaty Pawlak. Zostanie on opublikowany na łamach Dużego Formatu.

Zapraszamy osoby do 30. roku życia. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 23 lipca. Na adres halo@rajnaziemi.org należy przesłać pomysł na tekst (około 1 strony znormalizowanego maszynopisu – 1800 znaków).

Szczegóły i regulamin konkursu na: www.rajnaziemi.org

Program edukacyjny „Raj na ziemi” został stworzony z okazji 15-lecia istnienia Nagrody im. Beaty Pawlak, które obchodzić będziemy w 2017 roku. Jest realizowany przez Stowarzyszenie Filmowe Dziki Bez. Naszym celem jest stworzenie szeroko rozumianego programu edukacyjnego opartego na literaturze faktu. Reportaż to jeden z najprężniej rozwijających się gatunków literackich w Polsce.

Poprzez nasze działania chcemy promować podejście, które wyraża niespożytą ciekawość świata i ludzi, a także ciekawość fascynującego bogactwa kultur tworzonych, a czasem także niszczonych przez człowieka. Program edukacyjny „Raj na ziemi” to naturalne rozwinięcie idei, które zgodnie z wolą i myślą zawartą w twórczością Beaty Pawlak przyświecają kapitule Nagrody – promowanie działań na rzecz idei dialogu między kulturami.

Program finansowany jest przez m.st. Warszawa.

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.