Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk

Przegląd

ebook w sprzedaży

http://www.psychoskok.pl/produkt/kraftwerk-muzyczna-rewolucja-mala-encyklopedia-muzyki-electro-electro-funk

http://www.ebooki123.pl/kraftwerk-i-muzyczna-rewolucja-mala-encyklopedia-muzyki-electro-i-electro-funk_p700

Pozycja „Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk” autorstwa Piotra Mulawki to historia muzyki elektronicznej.

Muzyka electro i electro-funk nie bez przyczyny znalazła szeroką grupę odbiorców. Charakterystyczne brzmienie do dziś magnetyzuje. Dzięki małej encyklopedii muzyki electro i electro-funk powrócimy do początków gatunku, wspomnimy niezapomniane hity i twórców nowoczesnych brzmień.

Jakie informacje znajdziemy w „Małej encyklopedii muzyki electro i electro-funk”?

Wewnątrz pozycji znajdziemy krótkie, aczkolwiek wyczerpujące informacje na temat twórców, zespołów, wytwórni muzycznych, czy filmów związanych z muzyką elektroniczną.

Ponadto Piotr Mulawka zaprezentował sylwetki pionierów i kontynuatorów, niezapomnianych autorów hitów i twórców nowoczesnych brzmień.

Jakie zagadnienie zasługuje na szczególną uwagę?

Na szczególną uwagę zasługują top-listy najpopularniejszych utworów w stylu: electro, miami-bass, freestyle music.

Piotr Mulawka wskazał między innymi udokumentowane dokonania twórców muzyki elektronicznej z lat 70. 80. i 90. XX wieku. Dzięki temu  wspomnimy lub poznamy np.: „Trans Europe Express” zespołu Kraftwerk, „Planet Rock” Afrika Bambaaataa czy „Super Sonic” niemieckiej grupy Music Instructor.

Czy publikacja zawiera informacje o polskich twórcach muzyki elektronicznej?

„Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk” to pozycja, w której znajdziemy wszystkie, najważniejsze informacje, w tym wspomnienie polskich twórcach muzyki elektronicznej. Piotr Mulawka przypomina między innymi postać znakomitego producenta muzycznego Cameya – Macieja Sierakowskiego, czyli pioniera muzyki electro-funk w Polsce. To właśnie w jego studiu powstały hity do tańca breakdance i electric-boogie.

Warto zaznaczyć, że książka to nie tylko przegląd list najpopularniejszych utworów z historii muzyki elektronicznej, ale przede wszystkim ukłon w stronę twórców tego fascynującego gatunku muzyki.

Kategorie: Edukacja
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.