Wolf Erlbruch laureatem nagrody im. Astrid Lindgren
Przegląd
- Typ: Nagrody Literackie
Wolf Erlbruch, niemiecki ilustrator i autor książek dla dzieci, został laureatem tegorocznej nagrody im. Astrid Lindgren. Wyróżnienie w wysokości pięciu milionów koron szwedzkich, otrzymał w poniedziałek, podczas uroczystej gali w filharmonii sztokholmskiej z rąk następczyni tronu, księżniczki Wiktorii.
W 2017 roku nominowano do nagrody im. Astrid Lindgren 226 kandydatów z 60 krajów. Z Polski na liście znalazła się po raz kolejny „Cała Polska czyta dzieciom” — kampania społeczna, rozpoczęta w 2001 roku przez Fundację „ABCXXI — Cała Polska czyta dzieciom”.
Nagroda im. Astrid Lindgren została ustanowiona przez szwedzki rząd w 2002 roku i może być przyznawana pisarzom, ilustratorom i narratorom oraz promotorom czytania, którzy tworzą i działają w duchu tej wybitnej szwedzkiej pisarki.
Artykuły powiązane:
O autorze
Skomentuj
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.






