Kurs Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO – jutro rusza nabór

Przegląd

1 lipca rozpoczyna się rekrutacja na trzecią edycję Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO. Poprzednie edycje były poświęcone kryminałowi i powieści. Tym razem warsztaty obejmą prozę obyczajową. Szkolenie potrwa od 9 września do 28 stycznia 2018 roku.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, zajęcia poprowadzą znani i nagradzani pisarze i pisarki, redaktorzy oraz specjaliści z branży wydawniczej: m.in. Sylwia Chutnik, Mariusz Czubaj, Anna Dziewit-Meller, nad grupą przez cały okres kursu będzie czuwał Filip Modrzejewski, redaktor w wydawnictwie W.A.B., który przez pięć miesięcy będzie przygotowywał młodych pisarzy do mocnego debiutu. Do stworzenia wiarygodnych relacji między bohaterami kursantów przygotuje także prof. Bogdan de Barbaro, psychoterapeuta, który poprowadzi spotkanie o rolach rodzinnych i motywach zachowania. W programie nie zabraknie warsztatów z redaktorami pracującymi w największych polskich wydawnictwach, agentki literackiej, trenerów i psychologów twórczości oraz specjalistów od wizerunku.

Kurs Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO jest organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i stanowi element programu wsparcia debiutów literackich w Krakowie, do którego należy także Nagroda Conrada.  Od dwóch lat Kursowi towarzyszą comiesięczne, weekendowe warsztaty pisania, które prowadzili m.in. Łukasz Orbitowski, Sylwia Chutnik, Max Cegielski, Weronika Murek, Wojciech Jagielski i reporterzy Dużego Formatu.

Dwunastu uczestników tegorocznej edycji zostanie zrekrutowanych na podstawie przesłanych przed rozpoczęciem Kursu krótkich, maksymalnie pięciostronicowych tekstów opisu sceny rodzinnej kolacji. Rekrutacja rozpoczyna się 1 lipca i potrwa do 31 lipca 2017 roku.

 

 

Więcej TUTAJ

Kategorie: Szkolenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.