”Poznaj historię najsławniejszego żołnierza na świecie! – Wojtek. Żołnierz bez munduru – nowość Wydawnictwa Świętego Wojciecha

Przegląd

Eliza Piotrowska

Wojtek. Żołnierz bez munduru

 

180 x 210 mm

96 stron

oprawa twarda

ISBN 978-83-8065-039-8, 25 zł

Cena 25,00 zł

 

 

 

 

Poznaj historię niedźwiedzia, który w czasie wojny towarzyszył polskim żołnierzom z Armii Andersa. Opowiada ją sam Wojtek – ze swojej perspektywy pokazuje nam zarówno żołnierską codzienność, jak i wojenne dzieje Polski i Europy. Wojtek Elizy Piotrowskiej patrzy na świat oczami dziecka, dlatego pytania, które zadaje, i odpowiedzi, których sobie udziela, są proste. Nie spłaszczają one jednak rzeczywistości, nie banalizują jej. Mają za zadanie wprowadzać małego czytelnika, delikatnie i bez natłoku wiedzy, w trudne zagadnienia historyczne.

Wojtek. Żołnierz bez munduru to nie jest bajka. To prawdziwa historia. Z prawdziwym zakończeniem. To książka o wartościach: uczciwości, odwadze, wolności. To książka o uczuciach: przyjaźni, miłości, smutku i złości. To wreszcie książka o dorastaniu. Treści historyczne nie atakują natłokiem informacji, a treści uniwersalne przełożone są na język dziecka i sprowadzone do sytuacji mu bliskich. Dodatkowym walorem tej publikacji są pełne ciepła ilustracje, dalekie od obrazów przepojonych wojenną grozą.

 

Patroni medialni:

TVP ABC, Mały Przewodnik Katolicki, Świerszczyk, Kumpel, Wychowawca, Czasdzieci.pl, Miastodzieci.pl, Radio Emaus.

Więcej na www.swietywojciech.pl

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.