Najlepsze książki dla młodych czytelników 2017 poleca Impuls

Przegląd

Drodzy Czytelnicy mamy bardzo dobre wiadomości!

otóż poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji plebiscytu Najlepszej książki dla młodych czytelników 2017 organizowany przez wortal Granice.pl.

Serdecznie dziękujemy za oddanie Waszych głosów w plebiscycie  na właśnie na nasze publikacje.
Dziękujemy za wsparcie i sympatię dla naszych publikacji, dla autorów, dla nas. 

W tegorocznej edycji Oficyna Impuls świętuje dwa tytuły: dla Joanny Bogudał-Borkowskiej i książki “Opowieści o Czujątkach” tytułu Najlepszej książki dla młodych czytelników 2017 w kategorii “Publikacje edukacyjne” oraz dla Moniki Kacak za publikację “Magik” z tytułem Najlepszej książki dla młodych czytelników 2017 w kategorii “Opowiadania i opowieści.

Autorkom  Joannie Bogudał-Borkowskiej i Monice Kacak gratulujemy wyjątkowego wyróżnienia i tytułu Najlepszej książki na dla młodych czytelników 2017! Brawo!
a teraz kilka slów o o Najlepszych książkach dla młodych czytelników

Opowieści o Czujątkach. Intencją, jaka przyświecała Autorce przy pisaniu książki było przybliżenie Czytelnikowi „niechcianych” uczuć, takich jak: smutek, złość, wstyd, lęk. Bohaterowie pięciu baśni zaprezentowanych w publikacji, których nazwała Czujątkami, mierzą się z trudnymi emocjami i odkrywają, jak bardzo są one potrzebne w życiu. Z czasem zrodził się w Autorce pomysł dołączenia do baśni propozycji zajęć psychoedukacyjnych, które miałyby uświadamiać dzieciom, że przykre emocje, które czasem odczuwają, nie są złe, ale stanowią wyraz nieuświadomionych i niezaspokojonych potrzeb. Dla dorosłego byłaby to okazja do refleksji nad tym, jak reaguje na przeżywane przez dziecko uczucia.

Magik. Książka powinna nieść przesłanie, a rozmowa, wrażliwość, empatia, szacunek i troska względem przyjaciela są najgłębszymi wartościami, jakie mogę dać dzieciom. Magia może rozwijać to, co w nas najlepsze i najcenniejsze, jeśli potrafimy ją dostrzec wokół siebie. Połączmy świat dzieci ze światem dorosłych, przecież w życiu współistnieją obok siebie. Nie ma kawałka tęczy dorosłych i kawałka tęczy dzieci. Pamiętajmy, że jest ona wspólna dla wszystkich. Życzę dzieciom i dorosłym wielu wspólnych rozmów na kawałku tęczy.
Premiera w ImpulsiePremiera w Impulsie

Oficyna Wydawnicza “Impuls” poleca i rekomenduje Wszystkim Czytelnikom nasze Najlepsze książki dla młodych czytelników!
Oficyna Wydawnicza “Impuls”

 

Adamek Irena Joanna Bogudał-Borkowska

psycholog i politolog, swoją literacką podróż rozpoczęła, współpracując m.in. z Wydawnictwem Barbara Włodarska-Friszke czy też Instytutem Wydawniczym „Świadectwo” publikującym Miesięcznik Literacki „Akant”. W 2014 roku nakładem Wydawnictwa Miniatura ukazał się jej tomik poezji Podkuwanie jednorożca oraz zbiór opowiadań dotyczących nieświadomości Baletowa wataha – promowany przez Fundację Integracja. W 2015 roku w ramach antologii Contemporary writers of Poland ukazała się także jej poezja.
 

Monika KAcakMonika Kacak

magister psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach pedagogika ogólna i mediacja społeczna. Pracuje w ZSO nr 1, 34 Gimnazjum w Łodzi i Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 3 w Łodzi. Prowadzi poradnictwo psychologiczne, terapię, mediacje rodzinne. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą sprawiającą problemy wychowawcze. Optymistka, która lubi swoją pracę, dzieci, ludzi i zwierzęta. Pisze „językiem serca”, wierzy w to, że dobro można dostrzec wszędzie i wzajemna pomoc przynosi wiele dobrego.
Wyniki plebiscytu Granice.pl  http://ksiazkamlodych.pl/

Zapraszamy zrobić Impulsu
Kategorie: Edukacja, Wydarzenia
Tagi: Impuls, konkursy

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.