Zaczytany marzec z Impulsem

Przegląd

Oficyna Wydawnicza „Impuls” początkiem nowego miesiąca poleca wyjątkowe tytułu z zakresu pedagogiki osób niepełnosprawnych, poradniki dla osób starszych oraz dla kobiet w ciąży i nie tylko.
Pamiętajcie o promocji „Do każdego zamówienia wybrana książka gratis”!

„Wesołe jest życie staruszka!”, śpiewali przed laty artyści z kabaretu Starszych Panów. Piosenka doskonała, tytułowa fraza na dobre zagościła w naszym języku, a tymczasem rzeczywistość… zgrzyta, tak jak na jednym z satyrycznych rysunków, przedstawiającym dylematy przykładowego seniora: iść spać wcześniej, by nie nudzić się wieczorem, czy też zaszaleć i położyć się o północy, by przespać nudny poranek. Stanisław Mędak postanowił położyć kres tej sytuacji, pisząc poradnik dla wszystkich emerytów i rencistów – Jak się nie nudzić na emeryturze. W kolejnych rozdziałach proponuje szereg aktywności, które z powodzeniem wypełnią czas nie tylko seniorom: wolontariat, Tai-chi, pomaganie zwierzętom, uniwersytety trzeciego wieku, surfowanie w cyberprzestrzeni, całkiem realne wycieczki do najodleglejszych miejsc na Ziemi. Jak sie nie nudzićKsiążeczkę tę doskonale uzupełnia tom Starość. Między tradycją a nowoczesnością, który można potraktować jako wyczerpujące rozwinięcie jednej z propozycji Mędaka: instytucji uniwersytetu trzeciego wieku.

 

 

Niestety, piorunujący rozwój nauk ścisłych i coraz wyższy poziom edukacji społecznej nie jest w stanie zapobiec powstawaniu i rozwojowi chorób genetycznych u najmłodszych. Wciąż też brakuje nam wiedzy formalnej, dostępnej tylko zbyt wąskiej grupie specjalistów. I tę trudność przełamują pospołu Teresa Kaczan i Robert Śmigiel, pisząc i publikując Wczesną interwencję i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi. Po rozdziale pierwszym, porządkującym wiedzę ogólną o chorobach genetycznych, ich definicji, podziale i etiologii, następuje szereg rozdziałów, z których każdy poświęcony jest odrębnej jednostce chorobowej: zespołowi Downa, zespołowi Pradera–Williego, zespołowi CHARGE, zespołowi Freemana–Sheldona oraz wadom ciała modzelowatego. Książka stanowi wspaniałe wsparcie w codziennym funkcjonowaniu rodziców dzieci dotkniętych jednym z tych zaburzeń.

Pamiętaj o okazji: (+ 1 książka GRATIS)
 

Tagi: Impuls

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.