Warsztaty kreatywnego pisania z Maxem Cegielskim

Warsztaty kreatywnego pisania z Maxem Cegielskim

Przegląd

Max Cegielski jest nie tylko pisarzem, lecz także reporterem i podróżnikiem. Jest kimś, kto działa i opowiada się po stronie praktyki, a nie teorii. Dlatego właśnie ten warsztat o podróżowaniu będzie w stu procentach praktyczny i oparty na tekstach uczestników.

Przychodząc na zajęcia będziesz mieć jedyną szansę, żeby pisarz ocenił oraz przeanalizował Twój tekst i powiedział Ci co możesz zrobić lepiej, a zatem – żeby dał Ci bardzo konkretne wskazówki.

Na przykładach tekstów – swojego i innych – dowiesz się jakie pułapki czyhają na piszących o podróżach i jak bardziej wykorzystywać pisarskie możliwości.

Dla Maxa Cegielskiego bardzo ważne jest to, że podróż może być wszędzie. W końcu bycie w podróży to sposób myślenia, a nie przemierzane kilometry. Nie ma więc znaczenia czy wybierzesz się na biegun południowy psim zaprzęgiem, objedziesz świat dookoła na rowerze, czy pojedziesz tramwajem do Nowej Huty. Znaczenia ma to jak patrzysz na rzeczywistość dookoła Ciebie, co dostrzegasz, co uznasz za warte zapisania oraz jakie wyciągasz wnioski.

Reporter poprowadzi warsztat dla osób, które chcą pisać o podróżowaniu – bliskim i dalekim, egzotycznym i nie, o podróżowaniu w ogóle. Wiedza będzie przydatna niezależnie od tego, jaka forma jest Ci najbliższa. Piszesz podróżniczego bloga? Interesuje Cię dziennikarstwo? A może chcesz napisać książkę reporterską czy przygodową? Esej z podróży? Nauczysz się dużo niezależnie od tego, jaki jest Twój profil literacki – umiejętność opisywania rzeczywistości to w końcu wiedza uniwersalna. Zajęcia nie są dedykowane dla żadnej grupy – znajdą w nim swoje miejsce i początkujący, i zaawansowani pisarze, ponieważ każdy z uczestników dostanie indywidualne wskazówki do swojego tekstu.

 

więcej TUTAJ

 

Kategorie: Szkolenia, Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.