Lista reprezentacji agencji Polish Rights została przejęta przez agencję Andrew Nurnberg Associates

Przegląd

 

Z dniem 1 marca 2017 roku lista reprezentacji agencji Polish Rights została przejęta przez agencję Andrew Nurnberg Associates.

Specjalizująca się w sprzedaży praw zagranicznych dla polskich tytułów Agencja Polish Rights przekazuje listę swoich autorów i zawarte umowy agencji Andrew Nurnberg Associates Warsaw.

Magdalena Hajduk-Dębowska prowadziła agencję Polish Rights od 2008 roku, w tym czasie za jej pośrednictwem polskie książki zostały sprzedane do ponad 30 krajów i ponad 100 wydawców. Listę otwierają autorzy wydawnictwa Czarne, wśród których są Andrzej Stasiuk, Krzysztof Varga, Mariusz Szczygieł, Weronika Murek, Lidia Ostałowska, Jacek Hugo-Bader. Znajdują się na niej również uznani i tłumaczeni autorzy, jak Magdalena Tulli, Jacek Dukaj, Artur Domosławski, Wojciech Tochman oraz Witold Szabłowski. Reprezentację listy polskich autorów poprowadzi Anna Rucińska – doświadczona redaktor i ekspert w sprzedaży praw zagranicznych – od początku 2017 związana z agencją ANA Warsaw.

Po prawie 9 latach intensywnej i pasjonującej pracy jako agentka, Magdalena Dębowska postanowiła całe swoje siły poświęcić wydawnictwu Karakter, z którym jest związana, jako współzałożycielka, od 8 lat. W dalszym ciągu będzie zajmować się sprzedażą praw zagranicznych, jednak tylko do książek wydawanych przez Karakter.

Agencja Andrew Nurnberg Associates Warsaw jest wyłącznym przedstawicielem Andrew Nurnberg Associates International w Polsce i specjalizuje się w sprzedaży praw do książek zagranicznych autorów. Na jej liście reprezentacji znajduje się wiele znakomitych brytyjskich i amerykańskich agencji oraz wydawnictw.

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.